Dziś oddajemy do Waszych rąk najnowszy numer Słowa Regionu. W 21 numerze powiatowego tygodnika przeczytacie o wyroku sądu, jaki zapadł w sprawie rolników, którzy zaatakowali myśliwych.
Ponadto piszemy o wspomnieniach mieszkańca gminy Strzelin, który przeżył piekło zsyłki na Syberię.
Informujemy o planach nowoczesnej inwestycji, która być może już jesienią powstanie pod Strzelinem. Nie zwalniają lokalne samorządy. Aż w trzech gminach odbyły się sesje, a atmosfera i dyskusja na dwóch z nich była wyjątkowo gorąca.
Śmierdzący problem ma jeden z mieszkańców gminy Wiązów, gdyż do jego piwnicy dostają się ścieki. Czy to jest wynik nielegalnych zrzutów ścieków do kanalizacji burzowej?
Piszemy również o początkach „Solidarności” w Cukrowni Strzelin.
Na „tapetę” poszły drogi powiatowe o których dyskutowali radni powiatowi z radnymi gminnymi.
Opisujemy również nietypową sytuację w pewnej dziedzinie gospodarki, której paradoksalnie nie powstrzymała pandemia, a wręcz przeciwnie, mocno przyspieszyła. 

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.   

Komentarze   

Cześ Permalink3 0 Cześ
Spajker śmieć
Spajker osi by się przydało tym prętem przy... :D
2021-06-10 21:51 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +1 spajker.
RE: Rolnicy, myśliwi i atak prętami. Sąd wydał wyrok
Cytuję Roma:
Tępa czy tempa, oto jest pytanie

tępota nabiera tempa.
2021-06-08 22:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Roma Permalink1 0 Roma
Korekta
Tępa czy tempa, oto jest pytanie
2021-06-08 21:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.