Kontrowersyjny wywiad z radnym Mariuszem Michułką na temat powołania etatowego członka Zarządu Powiatu Strzelińskiego i aktualnej sytuacji w radzie powiatu przeczytasz w w aktualnym wydaniu Słowa, nr 26 (1065), dostępnym obecnie w około 100 punktach sprzedaży w powiecie strzelińskim.

Komentarze   

gef Permalink16 -2 gef
wyniki egzaminów
Cytuję Rodzic:
Cytuję gef:
Cytuję arthuros:
Cytuję Przeorniak:
Może zamiast brac sie za politykę Panie Dyrektorze, lepiej zająć sie naszą szkołą. Bo wyniki egzaminów u nas sa jednymi z najslabszych w powiecie! Niezbyt to dobrze świadczy o Pana pracy.

Dzieci siedziały na zdalnym - może zapytać rodziców czemu się nie uczyły?


Zajrzyjcie na strony oficjalne kuratorium oświaty. Wyniki wszystkich szkół w powiecie to tragedia. Wyniki z matur (szkoły powiatowe) mega tragedia. ale samo zadowolone gremium nauczycielskie szuka winnych gdzie indziej. Pytanie: czy nasi rodzice, warunki w szkołach itd naprawdę są całkiem do bani, Czy to kadra nauczycielska dryfuje na swoich karcianych przywilejach i korzysta z braku ostrego nadzoru ze strony organów założycielskich (gminy, powiat). W kategorii edukacja - wstyd na całe województwo. Ps. nie bazujcie na uspokajającym artykule SR, popatrzcie na tabele kuratorium. Powiat Strzeliński w ogonie.
Naprawdę uważacie że nasze dzieci i ich rodzice to wojewódzcy buce. Kadra oświatowa albo do refleksji albo.... eksodus dzieci poza powiat. czekam na odzew zaharowanych (o ile w ogóle to wieczornymi korepetycjami) nauczycieli z naszych szkół. ps. a może redakcja zajmie się własnie tym niezwykłym regionalnym tematem. korepetycje dla własnych uczniów!!!! ...matma. angielski, fizyka itd

Nie dramatyzuj i się ogarnij. Na twoich przemyśleniach my rodzice mamy się opierać czy danych z kuratorium? To się komentuje samo. Pooddychaj, odpocznij i jeszcze raz przemyśl temat a potem dopiero komentuj.


Pooddychałem, odpocząłem , Przedstawicielu oświaty. Wiem że lepsza kasa z korków niż zaangażowanie na lekcjach z grafiku w szkole. Niestety jednak wielu nauczycieli z korków, dla własnych uczniów, robi główne źródło dochodów. A to już nie jest normalne. ps. Te dzieci/ a zwłaszcza młodzież/ to nie są "barany"
.W regionie fruwają nazwiska takich nauczycieli, co to na korkach są w stanie przekazać więcej niż przy tablicy. Komu ma to pomóc,,,,,,,,
2021-07-18 23:30 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink15 +9 spajker.
RE: Zamiast tworzyć dodatkowy etat, należało raczej dać podwyżkę pracownikom starostwa
Cytuję gef:
Cytuję arthuros:
Cytuję Przeorniak:
Może zamiast brac sie za politykę Panie Dyrektorze, lepiej zająć sie naszą szkołą. Bo wyniki egzaminów u nas sa jednymi z najslabszych w powiecie! Niezbyt to dobrze świadczy o Pana pracy.

Dzieci siedziały na zdalnym - może zapytać rodziców czemu się nie uczyły?


Zajrzyjcie na strony oficjalne kuratorium oświaty. Wyniki wszystkich szkół w powiecie to tragedia. Wyniki z matur (szkoły powiatowe) mega tragedia. ale samo zadowolone gremium nauczycielskie szuka winnych gdzie indziej. Pytanie: czy nasi rodzice, warunki w szkołach itd naprawdę są całkiem do bani, Czy to kadra nauczycielska dryfuje na swoich karcianych przywilejach i korzysta z braku ostrego nadzoru ze strony organów założycielskich (gminy, powiat). W kategorii edukacja - wstyd na całe województwo. Ps. nie bazujcie na uspokajającym artykule SR, popatrzcie na tabele kuratorium. Powiat Strzeliński w ogonie.
Naprawdę uważacie że nasze dzieci i ich rodzice to wojewódzcy buce. Kadra oświatowa albo do refleksji albo.... eksodus dzieci poza powiat. czekam na odzew zaharowanych (o ile w ogóle to wieczornymi korepetycjami) nauczycieli z naszych szkół. ps. a może redakcja zajmie się własnie tym niezwykłym regionalnym tematem. korepetycje dla własnych uczniów!!!! ...matma. angielski, fizyka itd

nauczyciel staje się hybrydą. trochę zarobi jako nauczyciel, trochę zarobi jako radny. fach nauczyciela to publiczne wymądrzanie się a to przed dziećmi a to przed jakąś wysoka radą. nauczyciel to taki biologiczny translator pomiędzy wikipedią a dzieckiem. inną sprawą jest to że to młode chodzące białko z którego nauczyciel ma zrobić człowieka od urodzenia karmione jest info o tym że jemu się należy a szczytem kariery jest być żołnierzem w korporacji albo zbieraczem tulipanów w holandii. winą nauczyciela jest to że roszczeniowego mięsa na człowieka mądrego nie przerobił. poza tym kto chce pracować w szkole w jakiejś pipidówie? najlepszy sort czy desperaci?
2021-07-17 09:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Rodzic Permalink14 -2 Rodzic
RE: Zamiast tworzyć dodatkowy etat, należało raczej dać podwyżkę pracownikom starostwa
Cytuję gef:
Cytuję arthuros:
Cytuję Przeorniak:
Może zamiast brac sie za politykę Panie Dyrektorze, lepiej zająć sie naszą szkołą. Bo wyniki egzaminów u nas sa jednymi z najslabszych w powiecie! Niezbyt to dobrze świadczy o Pana pracy.

Dzieci siedziały na zdalnym - może zapytać rodziców czemu się nie uczyły?


Zajrzyjcie na strony oficjalne kuratorium oświaty. Wyniki wszystkich szkół w powiecie to tragedia. Wyniki z matur (szkoły powiatowe) mega tragedia. ale samo zadowolone gremium nauczycielskie szuka winnych gdzie indziej. Pytanie: czy nasi rodzice, warunki w szkołach itd naprawdę są całkiem do bani, Czy to kadra nauczycielska dryfuje na swoich karcianych przywilejach i korzysta z braku ostrego nadzoru ze strony organów założycielskich (gminy, powiat). W kategorii edukacja - wstyd na całe województwo. Ps. nie bazujcie na uspokajającym artykule SR, popatrzcie na tabele kuratorium. Powiat Strzeliński w ogonie.
Naprawdę uważacie że nasze dzieci i ich rodzice to wojewódzcy buce. Kadra oświatowa albo do refleksji albo.... eksodus dzieci poza powiat. czekam na odzew zaharowanych (o ile w ogóle to wieczornymi korepetycjami) nauczycieli z naszych szkół. ps. a może redakcja zajmie się własnie tym niezwykłym regionalnym tematem. korepetycje dla własnych uczniów!!!! ...matma. angielski, fizyka itd

Nie dramatyzuj i się ogarnij. Na twoich przemyśleniach my rodzice mamy się opierać czy danych z kuratorium? To się komentuje samo. Pooddychaj, odpocznij i jeszcze raz przemyśl temat a potem dopiero komentuj.
2021-07-16 22:49 Cytować Zgłoś administratorowi
gef Permalink13 +1 gef
kleska oswiaty
Cytuję arthuros:
Cytuję Przeorniak:
Może zamiast brac sie za politykę Panie Dyrektorze, lepiej zająć sie naszą szkołą. Bo wyniki egzaminów u nas sa jednymi z najslabszych w powiecie! Niezbyt to dobrze świadczy o Pana pracy.

Dzieci siedziały na zdalnym - może zapytać rodziców czemu się nie uczyły?


Zajrzyjcie na strony oficjalne kuratorium oświaty. Wyniki wszystkich szkół w powiecie to tragedia. Wyniki z matur (szkoły powiatowe) mega tragedia. ale samo zadowolone gremium nauczycielskie szuka winnych gdzie indziej. Pytanie: czy nasi rodzice, warunki w szkołach itd naprawdę są całkiem do bani, Czy to kadra nauczycielska dryfuje na swoich karcianych przywilejach i korzysta z braku ostrego nadzoru ze strony organów założycielskich (gminy, powiat). W kategorii edukacja - wstyd na całe województwo. Ps. nie bazujcie na uspokajającym artykule SR, popatrzcie na tabele kuratorium. Powiat Strzeliński w ogonie.
Naprawdę uważacie że nasze dzieci i ich rodzice to wojewódzcy buce. Kadra oświatowa albo do refleksji albo.... eksodus dzieci poza powiat. czekam na odzew zaharowanych (o ile w ogóle to wieczornymi korepetycjami) nauczycieli z naszych szkół. ps. a może redakcja zajmie się własnie tym niezwykłym regionalnym tematem. korepetycje dla własnych uczniów!!!! ...matma. angielski, fizyka itd
2021-07-16 22:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Pracownik Permalink12 +2 Pracownik
Podwyżki
Cytuję Animacja:
Cytuję Obserwator:
Cytuję Przeorniak:
Może zamiast brac sie za politykę Panie Dyrektorze, lepiej zająć sie naszą szkołą. Bo wyniki egzaminów u nas sa jednymi z najslabszych w powiecie! Niezbyt to dobrze świadczy o Pana pracy.

Ciekawe że identyczne argumenty ktoś podaje w komentarzach pod Felietonem "Sokzburaka w lokalnym wydaniu" napisanym przez Panią Dyrektor Szkoły w Prusach :D :D :D Czyżby ta sama osoba chciała uciszyć swoimi oszczerczymi paszkwilami głosy rozsądku :-x Żenujące metody !!!!

Czysty populizm w wydaniu słabych radnych powiatowych. Członek zarządu na etacie jest bez sensu, to fakt. Ale mówienie o podwyżkach dla pracowników starostwa w kontekscie zatrudnienia gulczasa to czysty populizm. Po pierwsze tych pieniędzy nie starczy a po drugie radny Mariusz Michulka był czlonkiem zarządu, kiedy starostował jego największy przyjaciel Czerwiński. Rządzili od wyborów do zeszłego roku i sytuacja zarobkowa w starostwie się specjalnie nie poprawiła. Wtedy trzeba było dać ludziom podwyżki a nie teraz nawijać makaron na uszy. Słabi politycy i wielcy populiści!

Pracuję w starostwie od wielu lat. Czerwiński był pierwszym starostą który dał podwyżki pracownikom w każdym budżecie od dziesięciu lat. Trochę obiektywizmu,a nie pisania głupot.
2021-07-16 21:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Animacja Permalink11 0 Animacja
RE: Zamiast tworzyć dodatkowy etat, należało raczej dać podwyżkę pracownikom starostwa
Cytuję Obserwator:
Cytuję Przeorniak:
Może zamiast brac sie za politykę Panie Dyrektorze, lepiej zająć sie naszą szkołą. Bo wyniki egzaminów u nas sa jednymi z najslabszych w powiecie! Niezbyt to dobrze świadczy o Pana pracy.

Ciekawe że identyczne argumenty ktoś podaje w komentarzach pod Felietonem "Sokzburaka w lokalnym wydaniu" napisanym przez Panią Dyrektor Szkoły w Prusach :D :D :D Czyżby ta sama osoba chciała uciszyć swoimi oszczerczymi paszkwilami głosy rozsądku :-x Żenujące metody !!!!

Czysty populizm w wydaniu słabych radnych powiatowych. Członek zarządu na etacie jest bez sensu, to fakt. Ale mówienie o podwyżkach dla pracowników starostwa w kontekscie zatrudnienia gulczasa to czysty populizm. Po pierwsze tych pieniędzy nie starczy a po drugie radny Mariusz Michulka był czlonkiem zarządu, kiedy starostował jego największy przyjaciel Czerwiński. Rządzili od wyborów do zeszłego roku i sytuacja zarobkowa w starostwie się specjalnie nie poprawiła. Wtedy trzeba było dać ludziom podwyżki a nie teraz nawijać makaron na uszy. Słabi politycy i wielcy populiści!
2021-07-16 19:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Przeorniak Permalink10 +3 Przeorniak
RE: Zamiast tworzyć dodatkowy etat, należało raczej dać podwyżkę pracownikom starostwa
Cytuję arthuros:
Cytuję Przeorniak:
Może zamiast brac sie za politykę Panie Dyrektorze, lepiej zająć sie naszą szkołą. Bo wyniki egzaminów u nas sa jednymi z najslabszych w powiecie! Niezbyt to dobrze świadczy o Pana pracy.

Dzieci siedziały na zdalnym - może zapytać rodziców czemu się nie uczyły?

Dzieci nie siedzialy na zdalnym a nadal brały udział w zajeciach, które organizowała szkoła! Bo szkoła od tego jest! Żeby uczyć i reagować na potrzeby uczniów. Rodzice i tak musieli przejąć część obowiązków szkoły. Zresztą w całej Polsce dzieci miały nauczanie zdalne a jednak wyniki nie wszędzie były takie złe. W naszym powiecie Strzelin i Borów miały dużo lepsze wyniki.
2021-07-16 19:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Obserwator Permalink9 +1 Obserwator
RE: Zamiast tworzyć dodatkowy etat, należało raczej dać podwyżkę pracownikom starostwa
Cytuję Przeorniak:
Może zamiast brac sie za politykę Panie Dyrektorze, lepiej zająć sie naszą szkołą. Bo wyniki egzaminów u nas sa jednymi z najslabszych w powiecie! Niezbyt to dobrze świadczy o Pana pracy.

Ciekawe że identyczne argumenty ktoś podaje w komentarzach pod Felietonem "Sokzburaka w lokalnym wydaniu" napisanym przez Panią Dyrektor Szkoły w Prusach :D :D :D Czyżby ta sama osoba chciała uciszyć swoimi oszczerczymi paszkwilami głosy rozsądku :-x Żenujące metody !!!!
2021-07-16 14:57 Cytować Zgłoś administratorowi
arthuros Permalink8 +1 arthuros
RE: Zamiast tworzyć dodatkowy etat, należało raczej dać podwyżkę pracownikom starostwa
Cytuję Przeorniak:
Może zamiast brac sie za politykę Panie Dyrektorze, lepiej zająć sie naszą szkołą. Bo wyniki egzaminów u nas sa jednymi z najslabszych w powiecie! Niezbyt to dobrze świadczy o Pana pracy.

Dzieci siedziały na zdalnym - może zapytać rodziców czemu się nie uczyły?
2021-07-16 14:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Przeorniak Permalink7 -4 Przeorniak
RE: Zamiast tworzyć dodatkowy etat, należało raczej dać podwyżkę pracownikom starostwa
Cytuję W...:
Cytuję Przeorniak:
Cytuję Stanley:
Cytuję Przeorniak:
Może zamiast brac sie za politykę Panie Dyrektorze, lepiej zająć sie naszą szkołą. Bo wyniki egzaminów u nas sa jednymi z najslabszych w powiecie! Niezbyt to dobrze świadczy o Pana pracy.


Zarzut personalny to świetny argument w rzeczowej dyskusji. Dyrektor Micholka to jeden z nielicznych przyzwoitych w tej radzie. Brawo za słowa!


Pan Dyrektor sam stawia zarzuty personalne w tym artykule. Mi tam akurat zarząd powiatu jest obojetny. Ale jestem zły na dyrektora bo chyba tak mu dużo czasu zajmuje polityka, wywiady i polowania że zapomniał o naszych dzieciach i źle wywiązuje się ze swoich obowiązków. Egzamin wypadł fatalnie. Dzieci na zdalnej były zostawione same sobie. A to zaledwie trzydziestu paru uczniów byłej ósmej kllasy. Może pora rzucić politykę i poświęcić swój czas pracy pedagogicznej i dyrektorowaniu.
Łatwo jest wytykać czyjeś błedy nie widząc swoich.

Ubecka stara zasada. Jeśli nie masz argumentów przeciw zasadnej krytyce to pozostaje tylko deskredytacja swojego adwersarza oszczerstwami. Dlaczego na temat egzaminów Przeworniak nie piszesz komentarzy pod artykułem niżej, który zagadnienia tego dotyczy? Prawdą jest, że pracownicy starostwa zarabiają słabo i dobrze że ktoś w końcu za nimi się upomniał!!!!! Panie Radny, niech się Pan nie zniechęca takimi oszczerstwami tylko walczy o prawdę!!!! Aby się żyło lepiej nie tylko etatowym członkom ale przede wszystkim zwykłym pracownikom!

Jak dla mnie pracownicy starostwa mogą zarabiać więcej, nic mi do tego zresztą. Nie mogę jednak patrzeć, jak dyrektor szkoły, który nie ma czasu dla rodziców i uczniów, ma czas na wywiady w gazetach. Nie miał też czasu na zorganizowanie nauki. Lekcje po łebkach były prowadzone a dzieciaki mogły liczyć tylko na pomoc rodziców. I to mnie oburza, bycie radnym to jednak nie jest obowowiązek, a wywiązywanie się dobrze ze swojej pracy już tak. Zawsze myślalem, że na dyrektora można liczyć. Pomyliłem się. Nasze dzieci mają prawo do nauki na najwyższym poziomie! I my mamy prawo wymagać tego od nauczycieli i dyrektora. Tylko tyle i aż tyle. A piszę tutaj, bo rzuciło mi się w oczy zdjęcie Pana Dyrektora i o ile mnie wzrok nie myli jest ono zrobione na szkolnej uroczystości.
Panie dyrektorze najpierw praca a potem hobby!
2021-07-16 00:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.