- Problem mam z podatkami, bo dla mnie jako podmiotu, który jest w upadłości, za bardzo nie mogę się starać o umorzenie - stwierdził syndyk Paweł Miłek
Choć strzeliński szpital od paru miesięcy ma nowego właściciela, to ciągle toczy się postępowanie upadłościowe wobec Strzelińskiego Centrum Medycznego. Na sesji Rady Powiatu Strzelińskiego syndyk i kurator sądowy wyjaśniali kulisy z tym związane. O co najczęściej pytali radni?
W czwartek, 2 września, rozpoczęła się XLIV Sesja Rady Powiatu Strzelińskiego.  Na samym początku radni zapoznali się ze sprawozdaniem z procesu likwidacji Strzelińskiego Centrum Medycznego. Na mównicę wszedł syndyk masy upadłościowej Paweł Miłek. Poinformował, że 1 stycznia nastąpiła sprzedaż SCM-u na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.
- Cena została w całości zapłacona za tę część przedsiębiorstwa. Do dzisiaj jednak nie została zapłacona wartość zapasów magazynowych. Toczę spór z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, który dotyczy kwoty 449 200, 33 zł. Powinno to być zapłacone do 31 marca. Płatność nie nastąpiła do dnia dzisiejszego. (…) Dla powiatu strzelińskiego istotna jest sytuacja związana z realizacją tzw. małego planu podziału, czyli zasadniczego zaspokojenia Banku Gospodarstwa Krajowego. Wystąpiła tu pewna przeszkoda. Uznałem wierzytelność BGK-u na liście wierzytelności w kwocie łącznej 8 221 291, 16 zł. Wierzyciel (BGK - red.) 18 czerwca 2021 roku zgłosił sprzeciw co do kwoty 1 280 000 zł, wskazując, że te środki powinny być wypłacone jako bieżące zobowiązanie syndyka - wyjaśniał syndyk.
W dalszej kolejności przyszedł czas na zadawanie pytań przez radnych.
Tekst ukazał się w nr 34 (1073) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Ile zostanie powiatowi do zapłaty za długi szpitala?
Roman powiedziała :
Jakoś Starosta przypatruje się biernie sytuacji. Na sesji słyszałem jak Pani Starosta mówiła ze napisze jakieś pismo w sprawie szpitala, pyta o rzeczy które powinna wiedzieć bo to dotyczy naszych pieniędzy. Jest czas na zdjęcia ale brak by kontrolować co się dzieje z pieniędzmi publicznymi i jaki dług zostanie. W końcu my to spłacimy
starosta napisze pismo. to wydarzenie nadzwyczajne. ja piszę pisma każdego dnia tu na forum. każdy mój wpis to pismo. moje pisma nie redukują zadłużenia szpitala ale jak starosta raz w życiu zrobi coś innego poza makijażem to wierzyciele zbledną i odpuszczą szpitalne długi. zadłużenie scm niech spłacają zarządy scm, które doprowadziły do powstania długów. dlugi szpitala niech spłacają ci, którzy kilka lat temu byli przeciwni postawienia scm w stan upadłości. długi szpitala niech spłaca zus, który latami tolerował wielomilionowe zadłużenie scm. długi scm niech spłacaja pomysłodawcy powstania scm. szpital jest bogaty. wynagrodzenia lekarza to 25-50 kilo na mc. starostwo też jest bogate. kilkaset ludzi na etatach zatrudnionych jako obgryzacze ołówków. lista płac starostwa to kilka milionów zeta rocznie. dać im urlop bezpłatny to długi się spłąci a braku istnienia starostwa nikt nie zauważy.

0
Gravatar
Roman
Co na to Starosta??
Jakoś Starosta przypatruje się biernie sytuacji. Na sesji słyszałem jak Pani Starosta mówiła ze napisze jakieś pismo w sprawie szpitala, pyta o rzeczy które powinna wiedzieć bo to dotyczy naszych pieniędzy. Jest czas na zdjęcia ale brak by kontrolować co się dzieje z pieniędzmi publicznymi i jaki dług zostanie. W końcu my to spłacimy
0
Gravatar
Ppppp
RE: Ile zostanie powiatowi do zapłaty za długi szpitala?
Nie opłaca sie spłacac tych długów, bo już niebawem nie będzie komu leczyć a zdrowie publiczne pojdzie do likwidacji. Jak to jest że taniej wychodzi pracodawcy opłacic pracownikowi medicover czy luxmed niż opłacać skadki zdrowotne? Różnica w opiece nieporównywalna , bez kolejek, na godzinę, lekarz miły. Po co komu nfz?
0
Gravatar
spajker.
RE: Ile zostanie powiatowi do zapłaty za długi szpitala?
takie kwoty to strzelińśki oligarcha nosi w tylnej kieszenie krótkich spodenek. może radni zastanowią się jak to sie dzieje żę majątek publiczny idzie w upadłość , kupuje go ktoś za grosze i staje się multimilionerem .
0

Przeczytaj także