Inwestycja potrzebna, ale rodziła się w bólach. Czas uciekał, a umowa z inwestorem czekała na podpisanie. Czy teraz prace ruszą pełną parą?
Od dłuższego czasu informujemy na naszych łamach o perturbacjach z budową drogi w Nieszkowicach, gmina Strzelin. Trochę trwało, zanim zadanie zostało wpisane do budżetu powiatu, potem poszukiwanie dofinansowania z zewnątrz i wreszcie rozpoczęcie budowy. Okazało się, że trudności było więcej. - Sytuacja na rynku usług jest trudna – powiedział Artur Gulczyński, członek zarządu powiatu. - Z jednej strony prawdziwy boom inwestycyjny i związane z tym trudności w znalezieniu wykonawcy, a z drugiej rosnące z dnia na dzień ceny materiałów budowlanych. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy planowało się zakończenie prac budowlanych jeszcze w tym roku. Wszystko to jak w soczewce widać na przykładzie planowanego remontu na drodze powiatowej przebiegającej przez Nieszkowice – wyjaśnił nasz rozmówca.
Tekst ukazał się w nr 40 (1079) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Slawek Permalink2 0 Slawek
RE: Nie będzie kolejnych objazdów
Strzelin słynie z kruszywa drogowego . Którego brakuje na budowę dróg
2021-11-03 23:37 Cytować Zgłoś administratorowi
........ Permalink1 +6 ........
RE: Nie będzie kolejnych objazdów
Arturze Gulczyński proszę nie tłumaczyć swojej i urzędników indolencji i niekompetencji. Jak to się dzieje w innych powiatach że dobrze funkcjonują szkoły, szpitale i pozostałe jednostki powiatowe. A z pewnością mają lepsze drogi nie stawiając na nich głupawych ograniczeń. Widać na powiat strzeliński od początku spadły wszystkie plagi i pozytywy rodzą się w ogromnych "bulach" przy kwiku rządzących. A faktycznie w powiecie rządzi dyletanctwo i karierowiczowstwo.
2021-10-31 11:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.