Dziś oddajemy do Waszych rąk 2 numer Słowa Regionu. W gazecie zachęcamy szczególnie do lektury satyrycznej szopki noworocznej. Na czterech stronach prezentujemy w sposób humorystyczny znane osoby życia publicznego.
Od kilku tygodni nie cichną dyskusje o podwyżkach dla burmistrzów i nowych dietach radnych. Gorąco było w powiecie, gdzie ważyły się losy tegorocznego budżetu. Przeczytacie także, jak w ubiegłym roku wyglądały działania OSP Wiązów i kto dostał się do nowych władz wiązowskich druhów. Gorąco, ale inaczej niż u strażaków, było na sesji w Przewornie. Piszemy, o co najbardziej spierali się radni z wójtem. Pracowicie było także w Radzie Gminy Kondratowice. Z kolei gmina Strzelin zamierza twardo walczyć o wielomilionowe dotacje. Na co je planuje? Opisujemy także sprawę drogi w Kuropatniku, obok której wysypana została kupa gruzu, co zaniepokoiło mieszkańca. Są też zmiany personalne. Prezentujemy nową prezes ZWiK w Strzelinie, oraz mamy zaskakującą zmianę komendanta policji.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu Facebook. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.