W Ustawach Podatkowych pojawiły się nowe przepisy, dzięki którym kluby sportowe mogą łatwiej otrzymać wsparcie od przedsiębiorców. Podatnicy mają mieć prawo do odliczenia od podstawy obliczenia podatku, kwoty stanowiącej 50 proc. kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność sportową, kulturalną oraz wspierającą szkolnictwo wyższe i naukę.
Przy czym kwota odliczenia ma nie przekraczać kwoty dochodu uzyskanego w roku podatkowym z działalności gospodarczej. Co to oznacza dla klubów z powiatu strzelińskiego? Przedsiębiorcy (osoby fizyczne, spółki), którzy dokonają darowizny dla klubu w wysokości np.: 10 tys. zł będą mogli odliczyć sobie od dochodu kwotę 15 tys. zł. Dodatkowo powstała ulga dla przedsiębiorców wspierająca działania służące zwiększeniu sprzedaży. Ulga ma umożliwiać podwójne uwzględnienie w rozliczeniu podatkowym kosztów poniesionych na zwiększenie przychodów ze sprzedaży produktów. Tego rodzaju koszty zaliczone do kosztów uzyskania przychodów podatnicy odliczą również od podstawy obliczenia podatku. Odliczenie ma być limitowane kwotą dochodu uzyskanego w roku podatkowym z działalności gospodarczej. Przewiduje się, że maksymalna roczna kwota odliczenia nie może przekroczyć miliona zł. Dla klubów sportowych oznacza to, że koszty poniesione na zwiększenie przychodów to również reklama. Przedsiębiorca, który zapłaci 10 tys. zł za swoją reklamę będzie mógł odliczyć 20 tys. zł. A reklama to: działania promocyjno-informacyjne, w tym zakup przestrzeni reklamowych, przygotowanie strony internetowej, publikacja prasowych, broszur, katalogów informacyjnych i ulotek, dotyczących produktów. Być może nowe ulgi spowodują większe zainteresowanie sponsorów działalnością lokalnych klubów sportowych.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.