Mieszkańcy nie dają za wygraną. Są zdeterminowani, bo walczą o swoje bezpieczeństwo i poprawę warunków życia. Problematyczny objazd, potężne dziury i brak chodników to ich największe bolączki. Ze strony starostwa powiatowego padła konkretna deklaracja. Czy rozwiąże ona problemy mieszkańców?
Wracamy do tematu Bierzyna. O problematycznym dla mieszkańców objeździe i złym stanie drogi powiatowej pisaliśmy przed dwoma tygodniami. Jeden z mieszkańców przez dłuższy czas starał się zorganizować spotkanie ze starostą Anną Horodyską, aby porozmawiać o tej sprawie. Doszło do niego w środę, 25 maja. Na życzenie mieszkańców uczestniczyliśmy w spotkaniu, w którym udział wzięli także m.in.: wicestarosta Marek Mierzwiński, członek zarządu Artur Gulczyński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Waldemar Łysiak, burmistrz Dorota Pawnuk oraz mł. insp. Przemysław Marut, komendant powiatowy Policji w Strzelinie. Wioskę reprezentowała sołtys Aldona Tomasik oraz trójka mieszkańców. W spotkaniu uczestniczył także radny powiatowy Marek Warcholiński.
Na ten temat pisaliśmy w 21 (1109) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink4 +1 spajker.
RE: Mieszkaniec skontrował dyrektora
Cytuję cześ:
Ale na tarcze-srarcze, 14-stki, 15-nastki pieniądze są! Co za patologia rządzi w tym kraju :(

ty nie krytykuj 14 tek i 15tek. już wypłacają 18tki i 20tki pomimo że miesięcy jest 12cie. jak wypłacą 24ki to kalendarz trzeba będzie zmienić. będzie zmiana na skale kopernika. prl dojechał z inflacją do 80% , ciekawe czy dogonimy prl już w 2023.
2022-06-09 21:24 Cytować Zgłoś administratorowi
RR Permalink3 +6 RR
RE: Mieszkaniec skontrował dyrektora
Niestety ten aparat działa w taki sposób, że nikt tam nikomu krzywdy nie zrobi. Medialnie pokrzyczą, wysuną groźby a po teatrze wszyscy poklepują się po plecach. Teraz najważniejsze są festyny, pikniki itp w gminie. Nikogo nie obchodzi jakaś tam droga w Bierzynie.
2022-06-09 19:36 Cytować Zgłoś administratorowi
sdt Permalink2 +10 sdt
do dziur prosze sie przyzwyczaić.
A przez Szczawin jest zakaz przejazdu aut ciężarowych, są chodniki, droga naprawiona, nowy most po którym 40 t może przejechać ale... lepiej przez Bierzyn bo tam już dziury są to kilka nowych nic nie zmienia, ludzie pewnie też się już przyzwyczaili no i ... nie mają starosty. A teraz macie państwo odpowiedź na pytanie po co ta cała delegacja urzędników za których płacicie (płacimy) się zjechała? Naprawią drogę co jest obowiązkiem pzd organem nadzorującym jest starostwo powiatowe czyli ci wszyscy ciężko pracujący łamią prawo za to że drogi powiatu strzelińskiego powinny być zamknięte do czasu ich naprawy. robi Opłacamy całą masę urzędników którzy tworzą prawo, karzą innych za jego łamanie a sami nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Ten powiat nadaje się tylko do likwidacji!
2022-06-09 16:06 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink1 0 cześ
RE: Mieszkaniec skontrował dyrektora
Ale na tarcze-srarcze, 14-stki, 15-nastki pieniądze są! Co za patologia rządzi w tym kraju :(
2022-06-09 14:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.