W większości gmin powiatu strzelińskiego podpisano już umowy zarówno ze spółką, od której węgiel będzie kupowany, jak i z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy będą pośredniczyć w jego sprzedaży. Samorządy czekają już tylko na informację, że węgiel jest i że można po niego jechać.
Od kilku tygodni piszemy o sprzedaży węgla po preferencyjnej cenie przez samorządy. Przypomnijmy, że tona tego surowca nie będzie kosztowała więcej niż 2 tys. zł. W ostatnim czasie do urzędów spływały wnioski mieszkańców, którzy wyrazili chęć zakupu węgla. Pod koniec ubiegłego tygodnia przedstawiciele gminy Strzelin, gminy Wiązów i gminy Borów podpisali umowy z Polską Grupą Górniczą (PGG), która dostarczy węgiel do tych samorządów. Teraz te gminy czekają już tylko na informację z PGG o możliwości odbioru węgla z wyznaczonej lokalizacji. Gmina Kondratowice także będzie odbierała węgiel od Polskiej Grupy Górniczej. Obecnie trwają tam ostatnie formalności i w najbliższych dniach umowa z tą spółką zostanie podpisana. W dystrybucji węgla będzie pośredniczył lokalny przedsiębiorca.
W piątek, 18 listopada, w strzelińskim magistracie podpisano umowy z czterema właścicielami lokalnych składów opału, którzy będą pośredniczyć w sprzedaży węgla. Tona tego surowca w gminie Strzelin będzie kosztowała 1960 zł. Po stronie kupującego będą jeszcze koszty transportu węgla ze składu opału do miejsca zamieszkania. W gminie Borów zadanie to zostało powierzone dwóm lokalnym przedsiębiorcom. W gminie Wiązów zdecydowano się na ten sam krok i w sprzedaży węgla będą tu pośredniczyli właściciele składów opału z Ośna i Wiązowa...
Na ten temat pisaliśmy w 46 (1134) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały wywiad przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink3 +2 spajker.
RE: Tani węgiel coraz bliżej...
Cytuję Cześ:
Jak czytam ten artykuł to nie wiem czy się śmiać czy płakać :sad: :cry:

śmiej się z propagandy i zapłacz nad głupotą rządzących. dwa w jednym. w czasach prl polska miała sukces. rwała z ziemi 180 milionów ton węgla rocznie i eksportowała. tak chyba po 10 usd za tonę. im więcej polska wyeksportuje tym lepiej. tak od 20tu lat jest kolejny sukces. państwo dopłaca miliardy do nierentownych kopalni, przerabia górników na rolników i chce zamykać kopalnie. no i jest kolejny sukces. polski premier pojechał do biednej ogarniętej wojną ukrainy i mówi do żyda -ratuj, daj bogatej polsce węgiel i prąd bo nam na wiosne rząd upadnie. polskie włądze jeżdzą do wenezueli do australii do indonezji do senegalu do czadu do nigerii i skalmlają u murzynów o węgiel a importują błoto kopalniane, którym prędzej zgasisz pożar niż w piecu napalisz. kolejny sukces to przymusowa zamiana piecy węglowych na gazowe a później pokazanie fucka głównemu dostawcy gazu bo polska gazem głupkowym stoi. kolejny sukces to komisja śledcza , która będzie ścigać opozycję za to że ta rozmawiała z najtańszym i z najbliższym dostawcą surowców energetycznych a przecież można było importować drogi gaz skroplony od drogich jankesów. czepiam się tego że sołtysowa premierem zostaje, wójt pcimia największą firma zawiaduje, historyk jest premierem, wiejskie dziewuchy są burmistrzem czy starostą , pgrus jest radnym sejmiku wojewódzkiego i martwię się tym że jaki rzemieślnik taki rezultat jego pracy.
2022-11-30 10:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink2 +1 Cześ
RE: Tani węgiel coraz bliżej...
Jak czytam ten artykuł to nie wiem czy się śmiać czy płakać :sad: :cry:
2022-11-29 16:39 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Tani węgiel coraz bliżej...
tani węgiel coraz bliżej. dobre. na tone węgla wystarczy pracować zaledwie miesiąc jeżeli jest w cenie promocyjnej i zaledwie dwa miesiące jeżeli jest w cenie rynkowej. mieszkańcy czadu nie mają takich ekonomicznych problemów jak polacy. u nich jest ciepło przez cały rok. czekam na to aż mieszkańcy czadu wyślą jakąś pomoc dla tzw bogatych polaków a nie odwrotnie.
2022-11-29 12:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.