Bogdan Statkiewicz cieszy się, że mieszkańcy, do których wozi gminny węgiel, są zadowoleni z jego jakości
Za nami pierwszy tydzień sprzedaży taniego węgla przez samorządy. Przez ostatnich kilka tygodni pisaliśmy o formalnościach, których musieli dopełnić urzędnicy oraz mieszkańcy. Dziś sprawdziliśmy, jak sprzedaż węgla wygląda w praktyce.
Jak informuje burmistrz Dorota Pawnuk, do piątku, 9 grudnia, w gminie Strzelin już 100 osób kupiło około 150 ton węgla, orzecha i groszku, po preferencyjnej cenie. Tona tego surowca kosztuje 1950 zł. Węgiel jest dostępny na wszystkich czterech składach, z którymi strzeliński magistrat podpisał umowę na pośredniczenie w jego dystrybucji. Pierwsza dostawa przyjechała w nocy z 5 na 6 grudnia. W następnych dniach odbyły się kolejne. – Węgiel jest z polskiej kopalni, bardzo dobrej jakości i bez miału. To dla klientów jest świetna informacja – przyznaje Katarzyna Adamczyk, właścicielka składu opału w Pęczu. W pierwszym transporcie ten skład otrzymał około 25 ton orzecha i około 50 ton groszku. – Sprzedaż idzie bardzo sprawnie – podkreśla Katarzyna Adamczyk.
Mieszkańcy na skład opału przychodzą z fakturą, bo za węgiel muszą zapłacić w strzelińskim urzędzie. Wcześniej o możliwości zakupu węgla są informowani przez pracowników urzędu, którzy dzwonią do mieszkańców w kolejności składanych wniosków. Jeśli kupują węgiel orzech luzem, to dostawę do domu mają jeszcze tego samego dnia. Odrobinę dłużej trwa, jeśli klient życzy sobie zaworkowany groszek. Dodatkowe usługi, tj. właśnie workowanie czy transport, są płatne dodatkowo. – Jest to bardzo dobrze przez gminę zorganizowane, że kierują mieszkańców do składów, które są najbliżej ich miejsca zamieszkania, aby jak najmniej zapłacić za transport – podkreśla Katarzyna Adamczyk. – Wiadomo, że dla wszystkich to zupełnie nowe zadanie. Wiele rzeczy się musimy uczyć, ale póki co wszystko idzie sprawnie. Najgorsze jest jednak to, że na składzie mam dwa razy droższy węgiel, a niektórzy ludzie i tak na ten gminny narzekają – przyznaje Adamczyk. Dodajmy, że do strzelińskiego urzędu codziennie spływają kolejne wnioski na zakup węgla po preferencyjnej cenie.
Katarzyna Adamczyk, właścicielka składu opału  w Pęczu, opowiedziała o pierwszym tygodniu sprzedaży węgla po preferencyjnej cenie we współpracy z gminą Strzelin
Mieszkańcy są bardzo zadowoleni
Jedną z większych obaw, jaką mieli właściciele lokalnych punktów sprzedaży węgla, którzy uczestniczą w dystrybucji gminnego węgla, było pytanie o jakość produktu, który trafi do Strzelina. – Podczas naszej wcześniejszej rozmowy sprzed miesiąca mieliśmy obawy, że trafi do nas węgiel z importu. Na szczęście do naszego powiatu dotarł węgiel z polskich kopalń – mówi Bogdan Statkiewicz, właściciel jednego z czterech strzelińskich punktów dystrybucji węgla. 
Na ten temat pisaliśmy w 49 (1137) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: „Ludzie są bardzo szczęśliwi. Widać na ich twarzach radość…”
spajker. powiedziała :
Res powiedziała :
Cześ powiedziała :
Res powiedziała :
Też jestem szczęśliwy, spółdzielnia podniosła opłatę za CO o trzy stówy...
Spokojnie, też dostaniesz podwyżkę lol
Czesiu, czytaj ze zrozumieniem, wyjaśnię Ci, już ją dostałem
czytaj ze zrozumieniem u czesia? on ani nie czyta ani nie rozumie. on nie rozmumie że ludzie od 2 lat dostaja podwyżki cen. jego keszcze obwarzanek po czapce milicyjnej w głowę uciska a jak nie ma zwierzchnika, który mu mówi co on ma robić to sie gubi chłop wioskowy.
Tu widać jaki ty tępak jesteś!

0
Gravatar
spajker.
RE: „Ludzie są bardzo szczęśliwi. Widać na ich twarzach radość…”
Res powiedziała :
Cześ powiedziała :
Res powiedziała :
Też jestem szczęśliwy, spółdzielnia podniosła opłatę za CO o trzy stówy...
Spokojnie, też dostaniesz podwyżkę lol
Czesiu, czytaj ze zrozumieniem, wyjaśnię Ci, już ją dostałem
czytaj ze zrozumieniem u czesia? on ani nie czyta ani nie rozumie. on nie rozmumie że ludzie od 2 lat dostaja podwyżki cen. jego keszcze obwarzanek po czapce milicyjnej w głowę uciska a jak nie ma zwierzchnika, który mu mówi co on ma robić to sie gubi chłop wioskowy.

0
Gravatar
Cześ
RE: „Ludzie są bardzo szczęśliwi. Widać na ich twarzach radość…”
Res powiedziała :
Cześ powiedziała :
Res powiedziała :
Też jestem szczęśliwy, spółdzielnia podniosła opłatę za CO o trzy stówy...
Spokojnie, też dostaniesz podwyżkę lol
Czesiu, czytaj ze zrozumieniem, wyjaśnię Ci, już ją dostałem
Chodziło mi o podwyżkę wypłaty, renty, emerytury!!! Co znowu spowoduje podwyżki w sklepach i tak w kółko, ale w TVP dezinfo powiedzą że są podwyżki lol

0
Gravatar
Res
RE: „Ludzie są bardzo szczęśliwi. Widać na ich twarzach radość…”
Cześ powiedziała :
Res powiedziała :
Też jestem szczęśliwy, spółdzielnia podniosła opłatę za CO o trzy stówy...
Spokojnie, też dostaniesz podwyżkę lol
Czesiu, czytaj ze zrozumieniem, wyjaśnię Ci, już ją dostałem

0
Gravatar
Cześ
RE: „Ludzie są bardzo szczęśliwi. Widać na ich twarzach radość…”
Res powiedziała :
Też jestem szczęśliwy, spółdzielnia podniosła opłatę za CO o trzy stówy...
Spokojnie, też dostaniesz podwyżkę lol

0
Gravatar
Res
RE: „Ludzie są bardzo szczęśliwi. Widać na ich twarzach radość…”
Też jestem szczęśliwy, spółdzielni a podniosła opłatę za CO o trzy stówy...
0
Gravatar
Cześ
RE: „Ludzie są bardzo szczęśliwi. Widać na ich twarzach radość…”
Anka powiedziała :
taaaa, mnie to szczęście mało głowy nie rozsadzi......idzie sprawnie? 100 osób szczęśliwych? no komuna wróciła! A co z tymi co ciągle czekają? co marzną????/ może tak artykulik o nich. Zapraszam do siebie , opowiem jaka jestem szczęśliwa.
Ty ruska onuco lol lol lol

0
Gravatar
Cześ
RE: „Ludzie są bardzo szczęśliwi. Widać na ich twarzach radość…”
Jarozbaw powiedziała :
Marek76 powiedziała :
Anka powiedziała :
taaaa, mnie to szczęście mało głowy nie rozsadzi......idzie sprawnie? 100 osób szczęśliwych? no komuna wróciła! A co z tymi co ciągle czekają? co marzną????/ może tak artykulik o nich. Zapraszam do siebie , opowiem jaka jestem szczęśliwa.
Za głupotę się płaci, trzeba było kupić wcześniej, zwykle kupuje węgiel w sierpniu, a w tym roku kupiłem już w maju.
Głupotą było oddanie głosu na pis.
Polak mądry po szkodzie!

0
Gravatar
Jarozbaw
RE: „Ludzie są bardzo szczęśliwi. Widać na ich twarzach radość…”
Marek76 powiedziała :
Anka powiedziała :
taaaa, mnie to szczęście mało głowy nie rozsadzi......idzie sprawnie? 100 osób szczęśliwych? no komuna wróciła! A co z tymi co ciągle czekają? co marzną????/ może tak artykulik o nich. Zapraszam do siebie , opowiem jaka jestem szczęśliwa.
Za głupotę się płaci, trzeba było kupić wcześniej, zwykle kupuje węgiel w sierpniu, a w tym roku kupiłem już w maju.
Głupotą było oddanie głosu na pis.

0
Gravatar
Cześ
RE: „Ludzie są bardzo szczęśliwi. Widać na ich twarzach radość…”
Marek76 powiedziała :
Anka powiedziała :
taaaa, mnie to szczęście mało głowy nie rozsadzi......idzie sprawnie? 100 osób szczęśliwych? no komuna wróciła! A co z tymi co ciągle czekają? co marzną????/ może tak artykulik o nich. Zapraszam do siebie , opowiem jaka jestem szczęśliwa.
Za głupotę się płaci, trzeba było kupić wcześniej, zwykle kupuje węgiel w sierpniu, a w tym roku kupiłem już w maju.
Niby czemu wcześniej? Co my żyjemy w PRL-u???

0

Przeczytaj także