Księginice Wielkie to druga co do wielkości miejscowość w gminie Kondratowice. Mieszka tu ponad 500 osób. Jest piękny, zabytkowy kościół, boisko sportowe i sklep. Niebawem pojawi się także… świetlica wiejska. Mieszkańcy czekali na tę inwestycję kilkanaście lat. W najnowszym numerze Słowa Regionu znajdziecie rozmowę z panią sołtys Urszulą Kramek oraz mieszkankami tej miejscowości.

Komentarze   

spajker. Permalink15 +1 spajker.
RE: Czekali na to kilkanaście lat
Cytuję Cześ:
Cytuję spajker.:
Cytuję Cześ:
Cytuję spajker.:
Cytuję Kita:
Ale cię boli budowa tej świetlicy, nie wierzę w ani jedno twoje słowo, fałsz czuć z daleka, o co ci tak naprawdę chodzi ? Może jakby nie została wybudowana to byłoby co wytykać, a tak argumentów brak ???

nie znam tej konkretnej sprawy ani ludzi za tym stojących. zauważam jednak że budowa świetlicy wiejskiej, budowa bazaru czy budowa kina to miały swój czas 100 lat temu. dzisiaj ludzie komunikują się i bawią sie przez internet. ineczej nie chcą. taka świetlica bez przygotowanych rozrywek czyli bez animatora kultury to jak puste kino bez filmów. zdaje sie że w pławnej świetlica stoi zamknięta a pani sołtys nie chce wydawać kluczy bo interesanci znów zniszczą meble i zarzygaja objekt. taka świetlica to jak kawiarenka internetowa- relikt przeszłości. starzy ludie bez netu i bez samochodu niebawem wymrą a młodzi ludzie uciekną do dużego miasta. z taką świetlicą będzie jak ze strzelińskim aquaparkiem. najpierw wydano 50 milionów na budowe a teraz troska skąd wziąć klientów i skąd wziąć 5 milionów rocznie na dopłaty do bankruta. zbudować to jedno ale zrobić z tego objekt żywy i używany to drugie. świetlica to nie budynek ale żywy organizm. świetlica w pławnej to muzeum nietrafionych wydatków i muzeum urzędniczej niekompetencji.

Niestety tutaj muszę się zgodzić. U mnie na wsi też stoi nowiutka świetlica tylko co z tego jak przez 95% roku stoi zamknięta :lol: A nawet jak jest otwarta to tylko dla wybrańców :D

budowa świrtlic wiejskich to dobry wskaźnik zacofania tubylców. sprawdź czy ty zam zawyżasz czy też zaniżasz wskaźnik iq tubylców i ich władców.

Nie jestem bywalcem tej świetlicy więc jak, zaniżam czy zawyżam?

no tak. myślenie abstrakcyjne nie działa u ciebie a zatem wstaw kartofle. może tyle potrafisz.
2022-12-29 08:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Bywalec Permalink14 0 Bywalec
RE: Czekali na to kilkanaście lat
Nie jestem bywalcem tej świetlicy więc jak, zaniżam czy zawyżam?

Skoro nie jesteś to się nie wypowiadaj, bo nie wiesz o czy mówisz
2022-12-29 01:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink13 -1 Cześ
RE: Czekali na to kilkanaście lat
Cytuję spajker.:
Cytuję Cześ:
Cytuję spajker.:
Cytuję Kita:
Ale cię boli budowa tej świetlicy, nie wierzę w ani jedno twoje słowo, fałsz czuć z daleka, o co ci tak naprawdę chodzi ? Może jakby nie została wybudowana to byłoby co wytykać, a tak argumentów brak ???

nie znam tej konkretnej sprawy ani ludzi za tym stojących. zauważam jednak że budowa świetlicy wiejskiej, budowa bazaru czy budowa kina to miały swój czas 100 lat temu. dzisiaj ludzie komunikują się i bawią sie przez internet. ineczej nie chcą. taka świetlica bez przygotowanych rozrywek czyli bez animatora kultury to jak puste kino bez filmów. zdaje sie że w pławnej świetlica stoi zamknięta a pani sołtys nie chce wydawać kluczy bo interesanci znów zniszczą meble i zarzygaja objekt. taka świetlica to jak kawiarenka internetowa- relikt przeszłości. starzy ludie bez netu i bez samochodu niebawem wymrą a młodzi ludzie uciekną do dużego miasta. z taką świetlicą będzie jak ze strzelińskim aquaparkiem. najpierw wydano 50 milionów na budowe a teraz troska skąd wziąć klientów i skąd wziąć 5 milionów rocznie na dopłaty do bankruta. zbudować to jedno ale zrobić z tego objekt żywy i używany to drugie. świetlica to nie budynek ale żywy organizm. świetlica w pławnej to muzeum nietrafionych wydatków i muzeum urzędniczej niekompetencji.

Niestety tutaj muszę się zgodzić. U mnie na wsi też stoi nowiutka świetlica tylko co z tego jak przez 95% roku stoi zamknięta :lol: A nawet jak jest otwarta to tylko dla wybrańców :D

budowa świrtlic wiejskich to dobry wskaźnik zacofania tubylców. sprawdź czy ty zam zawyżasz czy też zaniżasz wskaźnik iq tubylców i ich władców.

Nie jestem bywalcem tej świetlicy więc jak, zaniżam czy zawyżam?
2022-12-27 19:55 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink12 +3 spajker.
RE: Czekali na to kilkanaście lat
Cytuję Cześ:
Cytuję spajker.:
Cytuję Kita:
Ale cię boli budowa tej świetlicy, nie wierzę w ani jedno twoje słowo, fałsz czuć z daleka, o co ci tak naprawdę chodzi ? Może jakby nie została wybudowana to byłoby co wytykać, a tak argumentów brak ???

nie znam tej konkretnej sprawy ani ludzi za tym stojących. zauważam jednak że budowa świetlicy wiejskiej, budowa bazaru czy budowa kina to miały swój czas 100 lat temu. dzisiaj ludzie komunikują się i bawią sie przez internet. ineczej nie chcą. taka świetlica bez przygotowanych rozrywek czyli bez animatora kultury to jak puste kino bez filmów. zdaje sie że w pławnej świetlica stoi zamknięta a pani sołtys nie chce wydawać kluczy bo interesanci znów zniszczą meble i zarzygaja objekt. taka świetlica to jak kawiarenka internetowa- relikt przeszłości. starzy ludie bez netu i bez samochodu niebawem wymrą a młodzi ludzie uciekną do dużego miasta. z taką świetlicą będzie jak ze strzelińskim aquaparkiem. najpierw wydano 50 milionów na budowe a teraz troska skąd wziąć klientów i skąd wziąć 5 milionów rocznie na dopłaty do bankruta. zbudować to jedno ale zrobić z tego objekt żywy i używany to drugie. świetlica to nie budynek ale żywy organizm. świetlica w pławnej to muzeum nietrafionych wydatków i muzeum urzędniczej niekompetencji.

Niestety tutaj muszę się zgodzić. U mnie na wsi też stoi nowiutka świetlica tylko co z tego jak przez 95% roku stoi zamknięta :lol: A nawet jak jest otwarta to tylko dla wybrańców :D

budowa świrtlic wiejskich to dobry wskaźnik zacofania tubylców. sprawdź czy ty zam zawyżasz czy też zaniżasz wskaźnik iq tubylców i ich władców.
2022-12-27 10:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink11 +5 Cześ
RE: Czekali na to kilkanaście lat
Cytuję spajker.:
Cytuję Kita:
Ale cię boli budowa tej świetlicy, nie wierzę w ani jedno twoje słowo, fałsz czuć z daleka, o co ci tak naprawdę chodzi ? Może jakby nie została wybudowana to byłoby co wytykać, a tak argumentów brak ???

nie znam tej konkretnej sprawy ani ludzi za tym stojących. zauważam jednak że budowa świetlicy wiejskiej, budowa bazaru czy budowa kina to miały swój czas 100 lat temu. dzisiaj ludzie komunikują się i bawią sie przez internet. ineczej nie chcą. taka świetlica bez przygotowanych rozrywek czyli bez animatora kultury to jak puste kino bez filmów. zdaje sie że w pławnej świetlica stoi zamknięta a pani sołtys nie chce wydawać kluczy bo interesanci znów zniszczą meble i zarzygaja objekt. taka świetlica to jak kawiarenka internetowa- relikt przeszłości. starzy ludie bez netu i bez samochodu niebawem wymrą a młodzi ludzie uciekną do dużego miasta. z taką świetlicą będzie jak ze strzelińskim aquaparkiem. najpierw wydano 50 milionów na budowe a teraz troska skąd wziąć klientów i skąd wziąć 5 milionów rocznie na dopłaty do bankruta. zbudować to jedno ale zrobić z tego objekt żywy i używany to drugie. świetlica to nie budynek ale żywy organizm. świetlica w pławnej to muzeum nietrafionych wydatków i muzeum urzędniczej niekompetencji.

Niestety tutaj muszę się zgodzić. U mnie na wsi też stoi nowiutka świetlica tylko co z tego jak przez 95% roku stoi zamknięta :lol: A nawet jak jest otwarta to tylko dla wybrańców :D
2022-12-27 10:15 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink10 +2 spajker.
RE: Czekali na to kilkanaście lat
Cytuję Kita:
Ale cię boli budowa tej świetlicy, nie wierzę w ani jedno twoje słowo, fałsz czuć z daleka, o co ci tak naprawdę chodzi ? Może jakby nie została wybudowana to byłoby co wytykać, a tak argumentów brak ???

nie znam tej konkretnej sprawy ani ludzi za tym stojących. zauważam jednak że budowa świetlicy wiejskiej, budowa bazaru czy budowa kina to miały swój czas 100 lat temu. dzisiaj ludzie komunikują się i bawią sie przez internet. ineczej nie chcą. taka świetlica bez przygotowanych rozrywek czyli bez animatora kultury to jak puste kino bez filmów. zdaje sie że w pławnej świetlica stoi zamknięta a pani sołtys nie chce wydawać kluczy bo interesanci znów zniszczą meble i zarzygaja objekt. taka świetlica to jak kawiarenka internetowa- relikt przeszłości. starzy ludie bez netu i bez samochodu niebawem wymrą a młodzi ludzie uciekną do dużego miasta. z taką świetlicą będzie jak ze strzelińskim aquaparkiem. najpierw wydano 50 milionów na budowe a teraz troska skąd wziąć klientów i skąd wziąć 5 milionów rocznie na dopłaty do bankruta. zbudować to jedno ale zrobić z tego objekt żywy i używany to drugie. świetlica to nie budynek ale żywy organizm. świetlica w pławnej to muzeum nietrafionych wydatków i muzeum urzędniczej niekompetencji.
2022-12-27 08:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Kita Permalink9 -2 Kita
RE: Czekali na to kilkanaście lat
Ale cię boli budowa tej świetlicy, nie wierzę w ani jedno twoje słowo, fałsz czuć z daleka, o co ci tak naprawdę chodzi ? Może jakby nie została wybudowana to byłoby co wytykać, a tak argumentów brak ???
2022-12-26 15:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Qwerty Permalink8 +3 Qwerty
/:
Cytuję Niko:
Cytuję ASD:
W Księginicach Wielkich jest już świetlica i to nowa. Przy szkole wybudowano kilka lat temu piękny obiekt wielofunkcyjny, który pełni rolę świetlicy wiejskiej i sali gimnastycznej, bardzo racjonalne rozwiązanie i optymalne wykorzystanie obiektu. Niestety ktoś wpadł na ten świetny inaczej pomysł, sytuacja przypomina to słynnego "Misia" z filmu Barei. Po co ta nowa świetlica jak ta stojąca nowa świeci pustkami. W gminie nie ma pieniędzy ma świetlicowe więc świetlicę stoją zamknięte nie czynne jak kto woli. Wczoraj wieczorem zasypało drogi w całej gminie ludzie uwięzieni w samochodach nie mogli liczyć na pomoc, samorząd czy to powiatowy czy gminny nie wywiązał się ze swoich zadań i nie zapewnił odśnieżania dróg, a dlaczego tego nie zrobił ?;bo to nie nasza droga tylko ich, nie mamy pieniędzy itd. na budowanie pustsostanu którym się stanie temu Miś świetlica pieniądze są, ale, ale, ale to z dotacji , do dotacji zdaje się to trzeba skład własny gminy ? .

To nie jest obiekt wielofunkcyjny. To jest sala gimnastyczna- szkolna. Ktoś wyraził zgodę na tymczasowe funkcjonowanie jednego pomieszczenia jako świetlicy wiejskiej. Tymczasowej, bo w planach było budowanie odrębnej świetlicy wiejskiej. I nie był to dobry pomysł. Dzieci jak na lekarstwo tam chodziło.

Jak sam piszesz" dzieci jak na lekarstwo tam chodziło " to po co druga świetlica jak do tej pierwszej dzieci jak na lekarstwo. Wybuduje się nowa świetlicę która będzie stała pusta, jak tu napisano stanie się pustostanem i obciążeniem dla gminy jak inne pozamykane świetlicę w gminie. Niema pieniędzy nawet na świetlicowe nie mówiąc o profesjonalnych pracownika którzy są w stanie prowadzić ciekawe i zajęcia z dziecmi. Nawet w GOK mamy przypadkowe osoby. Problem świetlic to nie problem tylko naszej gminy tak jest w całej polsce.Wybory za rok , Gołym okiem widać że to kiełbasa wyborcza, trzeba się wyborcom przymilać, lepszym pomysłem są jednak drogi i chodniki których używa się nonstop a nie słomiane inwestycje na pokaz które w krótkim czasie po pompatycznym otwarciu pokryje kurz i zapomnienie . Pytanie ile świetlic w naszej gminie spełnia w pełni swoje role, jest czynna codziennie przez wiele godzin prowadzi ciekawe zajęcia przyciągające dzieci młodzież i oczywiście seniorów???
2022-12-23 09:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Kita Permalink7 0 Kita
RE: Czekali na to kilkanaście lat
Cytuję ASD:
W Księginicach Wielkich jest już świetlica i to nowa. Przy szkole wybudowano kilka lat temu piękny obiekt wielofunkcyjny, który pełni rolę świetlicy wiejskiej i sali gimnastycznej, bardzo racjonalne rozwiązanie i optymalne wykorzystanie obiektu. Niestety ktoś wpadł na ten świetny inaczej pomysł, sytuacja przypomina to słynnego "Misia" z filmu Barei. Po co ta nowa świetlica jak ta stojąca nowa świeci pustkami. W gminie nie ma pieniędzy ma świetlicowe więc świetlicę stoją zamknięte nie czynne jak kto woli. Wczoraj wieczorem zasypało drogi w całej gminie ludzie uwięzieni w samochodach nie mogli liczyć na pomoc, samorząd czy to powiatowy czy gminny nie wywiązał się ze swoich zadań i nie zapewnił odśnieżania dróg, a dlaczego tego nie zrobił ?;bo to nie nasza droga tylko ich, nie mamy pieniędzy itd. na budowanie pustsostanu którym się stanie temu Miś świetlica pieniądze są, ale, ale, ale to z dotacji , do dotacji zdaje się to trzeba skład własny gminy ? Może dołożyć starań o dotacje na sprzęt którym ZUK czy OSP mogłyby pomagać w tak krytycznych sytuacjach jak wczoraj. Władzy marzy się scieżka pieszo rowerowa Prusy-kondratowice a pieniądze ma utrzymanie dróg gmina ? Zara ktoś powtórzy jak mantre że większość dróg w gminie to drogi powiatowe, mnie jako obywatela ten kraju nie obchodzą urzędnicze przepychanki, chce aby ten kraj potrafił odśnieżyć drogi jak raz na kilka lat zdarzy się taka zamieć śnieżna.

Po pieniądze na odśnieżanie i remont dróg zwróć się do rzadu, z KPO dadzą
2022-12-21 16:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Niko Permalink6 -4 Niko
RE: Czekali na to kilkanaście lat
Cytuję ASD:
W Księginicach Wielkich jest już świetlica i to nowa. Przy szkole wybudowano kilka lat temu piękny obiekt wielofunkcyjny, który pełni rolę świetlicy wiejskiej i sali gimnastycznej, bardzo racjonalne rozwiązanie i optymalne wykorzystanie obiektu. Niestety ktoś wpadł na ten świetny inaczej pomysł, sytuacja przypomina to słynnego "Misia" z filmu Barei. Po co ta nowa świetlica jak ta stojąca nowa świeci pustkami. W gminie nie ma pieniędzy ma świetlicowe więc świetlicę stoją zamknięte nie czynne jak kto woli. Wczoraj wieczorem zasypało drogi w całej gminie ludzie uwięzieni w samochodach nie mogli liczyć na pomoc, samorząd czy to powiatowy czy gminny nie wywiązał się ze swoich zadań i nie zapewnił odśnieżania dróg, a dlaczego tego nie zrobił ?;bo to nie nasza droga tylko ich, nie mamy pieniędzy itd. na budowanie pustsostanu którym się stanie temu Miś świetlica pieniądze są, ale, ale, ale to z dotacji , do dotacji zdaje się to trzeba skład własny gminy ? Może dołożyć starań o dotacje na sprzęt którym ZUK czy OSP mogłyby pomagać w tak krytycznych sytuacjach jak wczoraj. Władzy marzy się scieżka pieszo rowerowa Prusy-kondratowice a pieniądze ma utrzymanie dróg gmina ? Zara ktoś powtórzy jak mantre że większość dróg w gminie to drogi powiatowe, mnie jako obywatela ten kraju nie obchodzą urzędnicze przepychanki, chce aby ten kraj potrafił odśnieżyć drogi jak raz na kilka lat zdarzy się taka zamieć śnieżna.

To nie jest obiekt wielofunkcyjny. To jest sala gimnastyczna- szkolna. Ktoś wyraził zgodę na tymczasowe funkcjonowanie jednego pomieszczenia jako świetlicy wiejskiej. Tymczasowej, bo w planach było budowanie odrębnej świetlicy wiejskiej. I nie był to dobry pomysł. Dzieci jak na lekarstwo tam chodziło.
2022-12-20 21:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.