- Uznaliśmy, że należy zgłosić w ramach konsultacji trzy zadania drogowe i jedno kolejowe – powiedział Artur Gulczyński, członek zarządu powiatu.
Bez wsparcia z zewnątrz nie powstanie wiele ważnych dla powiatu i regionu inwestycji. Gra idzie o obwodnice i połączenie kolejowe. Jakie zadania należałoby wpisać do dolnośląskiego Pit?
Do poświątecznej środy mieli czas powiatowi samorządowcy, żeby zgłosić uwagi do dolnośląskiego Planu inwestycji drogowych (Pit). Wnioski mogły dotyczyć rozwiązań o znaczeniu regionalnym, ponadpowiatowym. A w szczególności poprawy dostępności regionu dla uczestników ruchu drogowego i eliminowania wykluczenia komunikacyjnego. Chodziło o rozwiązania służące nie tylko mieszkańcom danego powiatu, ale również szeroko rozumianego regionu. - Uznaliśmy, że należy zgłosić w ramach konsultacji trzy zadania drogowe i jedno kolejowe – powiedział Artur Gulczyński, członek zarządu powiatu.
Proponowane inwestycje spełniają wymogi opisane w Uchwale Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Proponowane inwestycje, o których wspomniał Artur Gulczyński, to przede wszystkim obwodnice Strzelina, Borka Strzelińskiego i Ludowa Polskiego. Wszystkie znalazłyby się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 395, na odcinku łączącym Strzelin z Wrocławiem. Jak potrzebne są to inwestycje, nie trzeba nikogo przekonywać. Obecnie jest to wąska droga, niedostosowana do ruchu, jaki się tam odbywa. Powstanie obwodnic poprawiłoby bezpieczeństwo pieszych i kierowców zwłaszcza w Borku Strzelińskim i Ludowie Polskim. Natomiast w przypadku Strzelina można by skierować na obwodnicę ruch tranzytowy, zwłaszcza ciężarówek. Poprawiłoby to zdecydowanie poruszanie się innych pojazdów w mieście.
Jeżeli chodzi o inwestycje kolejowe, to zarząd powiatu zaproponował przywrócenie do ruchu linii kolejowej Strzelin – Kondratowice – Łagiewniki. Przy czym wnioskodawcy proponują, żeby było to połączenie pasażerskie i towarowe. A przez skomunikowanie ze Strzelinem z jednej strony i z Łagiewnikami z drugiej, można by ograniczyć wykluczenie komunikacyjne w tej części powiatu.
Na ten temat pisaliśmy w 15 (1153) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Kostka
RE: Wraca pomysł budowy obwodnicy Strzelina
Mając na miejscu firmę, która buduje drogi. Mając na miejscu materiał, miasto dalej obwodnicy nie ma.
0
Gravatar
spajker.
RE: Wraca pomysł budowy obwodnicy Strzelina
Cześ powiedziała :
Kkkk powiedziała :
To ciekawe bo jakies 10lat temu ten sam Pan zasiadając w urzędzie wojewódzkim krytykował pomysł obwodnicy strzelina - ten artykuł na pewno gdzies tu jest w archiwum.
Oj tam kto by to pamiętał, jeszcze niedawno minister czarnek mówił że Ukraina z banderą do UE nie wejdzie :D
nie wejdzie z banderą to wejdzie z szuchewyczem. jeszcze lepiej. polskie rolnictwo już teraz może sie zwijać. czarnek to polityk. polityk to lawirant i makiawellista stosujący zasade że cel uświęca środki i należy mówić tylko to co w danej chwili jest konieczne i korzystne dla mówcy.

0
Gravatar
Mieszkaniec
Kolej Kondratowice
Panie Wójcie Tomaszu G. Czy może pan zagwarantować mieszkańcom Kondratowic że Plac buraczany nie zostanie wykorzystany do przeładunków z urobku kopalnianego na wagony towarowe po ewentualnej odnowie linii kolejowej.Bo nie chcemy zaśmiecenia wsi . Bardzo proszę i odpowiedź
0
Gravatar
spajker.
RE: Wraca pomysł budowy obwodnicy Strzelina
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
... powiedziała :
Wybory idą lol
wybory czyli co? czyli wybór omiędzy putinem a miedwiewem?demokracja czyli co? wybór pomiędzy wielorybem z sosnowej? ze szczawina? z krzepic?demokracja jest od setek lat a władze dzierżą wciąż te same osoby albo ich potomkowie. głupota taty czy politycznego sponsora idzie w geny następcy. potomek albo protegowany durnia też jest durniem. to by l żart. dopadła mnie pomroczność jasna . bliższe wyjaśnienia w rodzinie wałęsów , ryby, morawieckiego, prawnuka, horodyzjaka , czarneckiego hetmana i im podobnych do pozyskania.takimi słupami rządzi mamona i narcyzm. lud strzeliński nie ma nic do powiedzenia a tzw wybory czyli parosia demokracji to tylko listek figowy zasłaniający despotyczne finansowe i inne żądze zakompleksionych karykatur. jestem niespełniomnym artystycznie akwarelystą.
Bo gdyby wybory mogły coś zmienić to by były zakazane!!!
no ale że niczego nie zmieniają to są nakazane!!!!!!! mój demokratyczny wybór to rezygnacja z wyboru pomiędzy łajnem a kupą. mój wybór odzwierciedla moje przekonania że nie jestem pionkiem w grze żądnych władzy niekompetentnyc h i narcystycznych despotów. jak w wyborach weźmie udział 0,1% społeczeństwa to władza być może się zorientuje że jest tylko etatowym członkiem.

0
Gravatar
Cześ
RE: Wraca pomysł budowy obwodnicy Strzelina
spajker. powiedziała :
... powiedziała :
Wybory idą lol
wybory czyli co? czyli wybór omiędzy putinem a miedwiewem?demokracja czyli co? wybór pomiędzy wielorybem z sosnowej? ze szczawina? z krzepic?demokracja jest od setek lat a władze dzierżą wciąż te same osoby albo ich potomkowie. głupota taty czy politycznego sponsora idzie w geny następcy. potomek albo protegowany durnia też jest durniem. to by l żart. dopadła mnie pomroczność jasna . bliższe wyjaśnienia w rodzinie wałęsów , ryby, morawieckiego, prawnuka, horodyzjaka , czarneckiego hetmana i im podobnych do pozyskania.takimi słupami rządzi mamona i narcyzm. lud strzeliński nie ma nic do powiedzenia a tzw wybory czyli parosia demokracji to tylko listek figowy zasłaniający despotyczne finansowe i inne żądze zakompleksionych karykatur. jestem niespełniomnym artystycznie akwarelystą.
Bo gdyby wybory mogły coś zmienić to by były zakazane!!!

0
Gravatar
Cześ
RE: Wraca pomysł budowy obwodnicy Strzelina
Kkkk powiedziała :
To ciekawe bo jakies 10lat temu ten sam Pan zasiadając w urzędzie wojewódzkim krytykował pomysł obwodnicy strzelina - ten artykuł na pewno gdzies tu jest w archiwum.
Oj tam kto by to pamiętał, jeszcze niedawno minister czarnek mówił że Ukraina z banderą do UE nie wejdzie :D

0
Gravatar
JK
RE: Wraca pomysł budowy obwodnicy Strzelina
Czy ten polityczny lawirant kiedykolwiek zrobił coś pożytecznego w swoim życiu? Idą wybory i jego największym osiągnięciem będzie utrzymanie się przy korycie.
0
Gravatar
spajker.
RE: Wraca pomysł budowy obwodnicy Strzelina
... powiedziała :
Wybory idą lol
wybory czyli co? czyli wybór omiędzy putinem a miedwiewem?demokracja czyli co? wybór pomiędzy wielorybem z sosnowej? ze szczawina? z krzepic?demokracja jest od setek lat a władze dzierżą wciąż te same osoby albo ich potomkowie. głupota taty czy politycznego sponsora idzie w geny następcy. potomek albo protegowany durnia też jest durniem. to by l żart. dopadła mnie pomroczność jasna . bliższe wyjaśnienia w rodzinie wałęsów , ryby, morawieckiego, prawnuka, horodyzjaka , czarneckiego hetmana i im podobnych do pozyskania.takimi słupami rządzi mamona i narcyzm. lud strzeliński nie ma nic do powiedzenia a tzw wybory czyli parosia demokracji to tylko listek figowy zasłaniający despotyczne finansowe i inne żądze zakompleksionyc h karykatur. jestem niespełniomnym artystycznie akwarelystą.

0
Gravatar
...
RE: Wraca pomysł budowy obwodnicy Strzelina
Wybory idą lol
0
Gravatar
TruckdriverDST
RE: Wraca pomysł budowy obwodnicy Strzelina
Srają muchy, będzie wiosna..
0

Przeczytaj także