Dziś Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie określaną, jako Boże Ciało. W parafiach naszego powiatu odbyły się uroczyste procesje.
Tradycja Bożego Ciała sięga roku 1246 i wiąże się z widzeniami św. Julianny z Cornillon, przeoryszy konwentu augustianek. Święta Julianna przekazała, że w trakcie objawień Jezus przykazał jej aby dołożyła wszelkich starań w celu ustanowienia święta ku czci Ciała i Krwi. Początkowo uroczystość została wprowadzona tylko lokalnie dla diecezji Liège. W 1252 r. Praktykowano ją już w całej Germanii. Z objawieniami św. Julianny z Cornillon zetknął się archidiakon Liège Jacques Pantaléon, który już jako papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił dla całego Kościoła Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

 

Procesja podczas dzisiejszej uroczystości Bożego Ciała w Przewornie.

Opublikowany przez Słowo Regionu Strzelińskiego Czwartek, 8 czerwca 2023

Komentarze   

Cześ Permalink3 0 Cześ
RE: Dziś Boże Ciało
Cytuję Dzwonnik:
Był rajd. Była procesja. Był taniec poloneza. Jaka następna impreza by w tle pokazywać ten budynek w rynku? Może kondukt pogrzebowy

A wszystko jak zwykle skończy się wesołym oberkiem... :D
2023-06-12 21:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Dzwonnik Permalink2 0 Dzwonnik
RE: Dziś Boże Ciało
Był rajd. Była procesja. Był taniec poloneza. Jaka następna impreza by w tle pokazywać ten budynek w rynku? Może kondukt pogrzebowy
2023-06-12 16:57 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink1 -3 cześ
RE: Dziś Boże Ciało
Nie wiem, nie znam się, nie będę komentował...
2023-06-08 20:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.