Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z fiskusem. Co ciekawe, w tym roku udostępniono podatnikom zeznania roczne wstępnie wypełnione przez urząd skarbowyMinisterstwo Finansów udostępnia podatnikom zeznania roczne wstępnie wypełnione przez fiskusa. Taki wstępny PIT-37 można pobrać z portalu podatkowego. Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z urzędem skarbowym. W tym roku Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (z ang. Pre –Filled Tax Return, PFR).

Skorzystać z niej mogą podatnicy składający PIT-37. Wystarczy wejść na stronę www.portalpodatkowy.mf.gov.pl. Aby się zalogować, należy podać PESEL lub NIP, imię i nazwisko, datę urodzenia oraz kwotę przychodu za 2014r. (suma przychodów z posiadanych informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R). Musimy jednak pamiętać, że pięciokrotne wpisanie przy logowaniu złych danych spowoduje, że nie będziemy mogli pobrać z systemu wypełnionej deklaracji. – Podatnicy znajdą w usłudze informacje o swoich dochodach, przychodach, zaliczkach i składkach – informuje Grzegorz Maćkała, kierownik działu obsługi bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Strzelinie. - Jest to tylko propozycja rozliczenia rocznego, udogodnienie w rozliczeniach, a nie złożenie zeznań podatkowych za podatników. PFR pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników, ale także sprawia, iż wypełnienie obowiązku podatkowego stanie się wygodniejsze, prostsze i szybsze – dodaje. Co istotne, usługa jest realizowana z wykorzystaniem formularza interaktywnego, który umożliwia podatnikowi edycję wszystkich dostępnych pól formularza, a także modyfikacje danych, dopisanie ulg i wniosku o przekazanie 1% na rzecz wybranej przez podatnika Organizacji Pożytku Publicznego i dodanie załączników. Po sprawdzeniu formularza i wypełnieniu wszystkich pól wystarczy kliknąć w ikonę „wyślij”. PIT-37 zostanie automatycznie przesłany do urzędu skarbowego. Wcześniej jednak będziemy musieli podać kwotę przychodu za 2013r. – Poprawność złożenia przez podatnika zeznania podatkowego PIT-37 w urzędzie skarbowym z wykorzystaniem tej funkcjonalności potwierdzi Urzędowe Poświadczenie Odbioru tzw. UPO – informuje Maćkała. Fiskus ma nadzieje, że dzięki nowej usłudze więcej podatników będzie składać PIT przez Internet. W ubiegłym roku taką drogą do Urzędu Skarbowego w Strzelinie wpłynęło 33% zeznań podatkowych. – Skorzystanie z PFR nie jest obowiązkowe dla podatnika. Jest to jedynie jeden z dodatkowych sposobów na złożenie PIT-37, który nadal można składać na dotychczasowych zasadach przez system e-Deklaracje (od 1 stycznia do 30 kwietnia) oraz papierowo – zaznacza.
 

Komentarze   

Ania Permalink4 -1 Ania
odp
Cytuję kkkkkk:
Cytuję Ania:
Szkoda, że już sie rozliczyłam programem do pit, tak jak zwykle. Nie wiedziałam,że fiskus mógł to za mnie zrobić.


Ania, a jakim programem rozliczyłaś pit? Ja coś pomyliłam i zablokowałam sobie dostęp do PFR ;p


Programem ze strony rozliczeniepit.pl
2015-04-21 13:18 Cytować Zgłoś administratorowi
kkkkkk Permalink3 -2 kkkkkk
A jakim programem?
Cytuję Ania:
Szkoda, że już sie rozliczyłam programem do pit, tak jak zwykle. Nie wiedziałam,że fiskus mógł to za mnie zrobić.


Ania, a jakim programem rozliczyłaś pit? Ja coś pomyliłam i zablokowałam sobie dostęp do PFR ;p
2015-04-20 20:15 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink2 0 spajker
RE: Fiskus wypełnia nasze PIT-y
(z ang. Pre –Filled Tax Return, PFR). jakież to piękne. idzie nowe- światowe. trzeba jeszcze aby fiskus sam sobie zapłacił 18% pit i 45% zus , które każe zabierać mi z mojej pensji brutto pod karą więzienia dla mojego zakładu pracy . jak fiskus i zus same się wyżywią to dam im certyfikat - perpetum mobile.
taki dobry pomysł- nice idea, taki pit, private income tax, taki self fucking.
2015-04-20 14:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Ania Permalink1 -2 Ania
Już się rozliczyłam
Szkoda, że już sie rozliczyłam programem do pit, tak jak zwykle. Nie wiedziałam,że fiskus mógł to za mnie zrobić.
2015-04-20 14:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.