Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z fiskusem. Co ciekawe, w tym roku udostępniono podatnikom zeznania roczne wstępnie wypełnione przez urząd skarbowyMinisterstwo Finansów udostępnia podatnikom zeznania roczne wstępnie wypełnione przez fiskusa. Taki wstępny PIT-37 można pobrać z portalu podatkowego. Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z urzędem skarbowym. W tym roku Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (z ang. Pre –Filled Tax Return, PFR).

Skorzystać z niej mogą podatnicy składający PIT-37. Wystarczy wejść na stronę www.portalpodatkowy.mf.gov.pl. Aby się zalogować, należy podać PESEL lub NIP, imię i nazwisko, datę urodzenia oraz kwotę przychodu za 2014r. (suma przychodów z posiadanych informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R). Musimy jednak pamiętać, że pięciokrotne wpisanie przy logowaniu złych danych spowoduje, że nie będziemy mogli pobrać z systemu wypełnionej deklaracji. – Podatnicy znajdą w usłudze informacje o swoich dochodach, przychodach, zaliczkach i składkach – informuje Grzegorz Maćkała, kierownik działu obsługi bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Strzelinie. - Jest to tylko propozycja rozliczenia rocznego, udogodnienie w rozliczeniach, a nie złożenie zeznań podatkowych za podatników. PFR pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników, ale także sprawia, iż wypełnienie obowiązku podatkowego stanie się wygodniejsze, prostsze i szybsze – dodaje. Co istotne, usługa jest realizowana z wykorzystaniem formularza interaktywnego, który umożliwia podatnikowi edycję wszystkich dostępnych pól formularza, a także modyfikacje danych, dopisanie ulg i wniosku o przekazanie 1% na rzecz wybranej przez podatnika Organizacji Pożytku Publicznego i dodanie załączników. Po sprawdzeniu formularza i wypełnieniu wszystkich pól wystarczy kliknąć w ikonę „wyślij”. PIT-37 zostanie automatycznie przesłany do urzędu skarbowego. Wcześniej jednak będziemy musieli podać kwotę przychodu za 2013r. – Poprawność złożenia przez podatnika zeznania podatkowego PIT-37 w urzędzie skarbowym z wykorzystaniem tej funkcjonalności potwierdzi Urzędowe Poświadczenie Odbioru tzw. UPO – informuje Maćkała. Fiskus ma nadzieje, że dzięki nowej usłudze więcej podatników będzie składać PIT przez Internet. W ubiegłym roku taką drogą do Urzędu Skarbowego w Strzelinie wpłynęło 33% zeznań podatkowych. – Skorzystanie z PFR nie jest obowiązkowe dla podatnika. Jest to jedynie jeden z dodatkowych sposobów na złożenie PIT-37, który nadal można składać na dotychczasowych zasadach przez system e-Deklaracje (od 1 stycznia do 30 kwietnia) oraz papierowo – zaznacza.
 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Ania
odp
kkkkkk powiedziała :
Ania powiedziała :
Szkoda, że już sie rozliczyłam programem do pit, tak jak zwykle. Nie wiedziałam,że fiskus mógł to za mnie zrobić.
Ania, a jakim programem rozliczyłaś pit? Ja coś pomyliłam i zablokowałam sobie dostęp do PFR ;p
Programem ze strony http://rozliczeniepit.pl

0
Gravatar
kkkkkk
A jakim programem?
Ania powiedziała :
Szkoda, że już sie rozliczyłam programem do pit, tak jak zwykle. Nie wiedziałam,że fiskus mógł to za mnie zrobić.
Ania, a jakim programem rozliczyłaś pit? Ja coś pomyliłam i zablokowałam sobie dostęp do PFR ;p

0
Gravatar
spajker
RE: Fiskus wypełnia nasze PIT-y
(z ang. Pre –Filled Tax Return, PFR). jakież to piękne. idzie nowe- światowe. trzeba jeszcze aby fiskus sam sobie zapłacił 18% pit i 45% zus , które każe zabierać mi z mojej pensji brutto pod karą więzienia dla mojego zakładu pracy . jak fiskus i zus same się wyżywią to dam im certyfikat - perpetum mobile.taki dobry pomysł- nice idea, taki pit, private income tax, taki self fucking.
0
Gravatar
Ania
Już się rozliczyłam
Szkoda, że już sie rozliczyłam programem do pit, tak jak zwykle. Nie wiedziałam,że fiskus mógł to za mnie zrobić.
0

Przeczytaj także