Rozpoczęło się odliczanie do mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Najlepsi kolarze z naszego kraju ścigać będą się także na terenie powiatu strzelińskiego. Dziś, specjalnie dla naszych czytelników, prezentujemy więcej szczegółów o tej prestiżowej imprezie.
Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Sobótka-Strzelin Kondratowice 2015 będą się odbywać w terminie zarezerwowanym przez Międzynarodową Unię Kolarską. Gwarantuje to udział najlepszych polskich kolarzy, z mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim i zwycięzcą 71. Tour de Pologne Rafałem Majką. 24 czerwca odbędzie się jazda indywidualna na czas długości 22 km, ze startem i metą w Strzelinie (rynek), wiodąca także przez gminę Kondratowice. Oficjalnie otwarcie imprezy odbędzie się o godz. 9:15 na strzelińskim rynku. najpierw wystartują zawodnicy w młodszych kategoriach wiekowych, a o 13:45 na trasę ruszą zawodniczki z kategorii Elita kobiet. Później startować będą mężczyźni i odbędzie się uroczysta dekoracja najlepszych. Konferencja prasowa z udziałem czołówki kolarskiej zaplanowana została na godz. 17:15 w Strzelińskim Ośrodku Kultury.
Na trasie będzie można zobaczyć najlepszych i najbardziej znanych zawodników z Polski. Potwierdzono już udział Michała Kwiatkowskiego, Rafała Majki i Bartosza Huzarskiego. Oczywiście, wystartują też najlepsi zawodnicy krajowych grup: CCC Sprandi Polkowice, Active Jet czy Kolss BDC. To jeżeli chodzi o elitę mężczyzn. Oczywiście, pojawią się najlepsze kolarki w Polsce na czele z Kasią Niewiadomą czy Pauliną Brzeźną-Bentkowską. Organizatorzy szacują, że we wszystkich kategoriach wiekowych podczas mistrzostw będziemy mogli zobaczyć ok. 600 - 700 zawodników i zawodniczek. Przez sześć dni przy realizacji zadania pracować będzie ponad trzysta osób. To ogromne wyzwanie logistyczne. Biorąc pod uwagę fakt, że jazda indywidualna na czas i start wspólny elity mężczyzn będzie transmitowany na żywo w TVP, wszystko musi zagrać co do minuty.
- Idąc za przykładem Czesława Langa, który poprzez Tour de Pologne promuje i pokazuje nasz piękny kraj, też staramy się pokazywać nasz region. W tym roku czasówka zostanie rozegrana w gminach Strzelin i Kondratowice ze startem i metą na urokliwym strzelińskim rynku. W Sobótce w wyścigach ze startu wspólnego zmiana rundy. Pojedziemy trasą „Ślężańskiego Mnicha” z dodanym podjazdem pod „Wichrowe Wzgórza”. To osiemnastokilometrowa pętla o bardzo zróżnicowanym profilu i wymagająca technicznie. Osobiście twierdzę, że to bardziej selektywna i ciekawsza runda niż ta z zeszłego roku – mówił dyrektor zawodów Przemysław Bednarek.


Mapa trasy
Mapa objazdu
Mapa organizacji ruchu na terenie StrzelinaKomentarze   

Ww Permalink1 +7 Ww
RE: Znamy więcej szczegółów Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym
Szkoda, że przez braki w infrastrukturze drogowej nie zostaje wykorzystany potencjał powiatu strzelińskiego. Mamy ładną drogę z Białego Kościoła do Przeworna przez Gromnik, która byłaby idealna pod wyścig kolarski. Niestety jej nawierzchnia nadaje się najwyżej do przeprawy off-roadowej. Szkoda, wyścig tą trasą byłby znacznie ciekawszy niż jazda po płaskiej drodze krajowej.
2015-06-24 13:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.