Już za miesiąc odbędą się wybory do parlamentu. W wyborach do sejmu siedzibą okręgu numer 3 jest Wrocław, który obejmuje 9 dodatkowych powiatów, w tym strzeliński (łącznie 232 kandydatów). Z całego okręgu zostanie wybranych czternastu posłów. Postanowiliśmy przyjrzeć się sylwetkom kandydatów z naszego powiatu i przedstawić je w kolejności alfabetycznej, z najważniejszych partii.
W wyborach parlamentarnych wybieramy przedstawicieli Sejmu (460 posłów) i senatu (100 senatorów). Zgodnie z art. 98 Konstytucji RP wybory parlamentarne odbywają się raz na cztery lata. Postanowieniem z dnia 17 lipca 2015 r. prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zostały zarządzone na 25 października 2015 r.
Jedno z największych polskich miast Wrocław (stolica Dolnego Śląska) jest w wyborach do sejmu siedzibą okręgu numer 3, obejmującego (poza miastem-siedzibą) 9 dodatkowych powiatów: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski i wrocławski z liczbą mieszkańców przekraczającą 1 milion 175 tysięcy osób. W przeliczeniu na jeden mandat przypada zatem nieco ponad 84 tysiące wyb
Anna Horodyskaorców.
 Jacek Augustyn
Jednym z kandydatów z ziemi strzelińskiej jest Jacek Augustyn, urodzony w 1982 r. Na liście wyborczej pod nr. 16. Ma wykształcenie wyższe, mgr inż. informatyk, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu/Uniwersite Paris XII – Zarządzanie instytucjami opieki zdrowotnej, studia managerskie (w trakcie). W strukturach Prawa i Sprawiedliwości pełni funkcję członka Dolnośląskiej Komisji Rewizyjnej PiS. Obecnie radny osiedla Tarnogaj we Wrocławiu. Z zaangażowaniem uczestniczy w życiu mieszkańców powiatu strzelińskiego. Zajmuje się sprawami służby zdrowia, uczestniczą
c w procesie restrukturyzacji szpitali powiatowych zarówno w Strzelinie, jak i na terenie całego okręgu wrocławskiego. Priorytetem kandydata są sprawy służby zdrowia.
Kandydatką na posłankę jest także Anna Horodyska (PO), urodzona 2 lutego 1976 r. Na liście wyborczej pod nr. 15. Absolwentka Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelinie, ekspert partnerstwa lokalnego. Od 2010 roku radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, w którym przewodniczy Komisji Współpracy Zagranicznej i jest wiceprzewodniczącą Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Kolejnym kandydatem z powiatu strzelińskiego jest Łukasz Krzysztofczyk, urodzony 17 sierpnia 1986 roku w Strzelinie. Na liście wyborczej pod nr.12. Kandydat Zjednoczonej Lewicy (SLD + TR +
Ewa MańkowskaPPS + UP + Zieloni). Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna o specjalności Public Relations. Na co dzień pracownik Urzędu Miasta i Gminy Strzelin na stanowisku podinspektora ds. uzależnień i współpracy z organizacjami pozarządowymi. Prezes Stowarzyszenia „Gramy o Życie”, którego głównym celem statutowym jest pomoc materialna osobom chorym i cierpiącym. Za swoją charytatywną działalność uzyskał tytuł „Dolnoślązaka Roku 2014”. Jest przewodniczącym Powiatowej Społecznej Rady Osób Niepełnosprawnych oraz wiceprzewodniczącym Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przemocy w Rodzinie.
Kandydatką na posłankę jest Ewa Mańkowska (PSL), urodzona 16 grudnia 1947 r. w Kielcach. Na liście wyborczej pod nr. 1. Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego II, III i V kadencji, wicemarszałek województwa dolnośląski
 Łukasz Krzysztofczykego. Z wykształcenia zootechniki. Absolwentka Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie. Studiowała także na Akademii Rolniczo- Technicznej w Olsztynie, a w 1999 r. obroniła tytuł doktora nauk rolniczych w zakresie agronomii na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu handlu zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i wspólnotowej polityki rolnej w PAN w Warszawie. Przez 20 lat pracowała jako główny specjalista ds. hodowli zwierząt w Kombinacie Rolnym w Strzelinie. Następnie, do 1991 r. pełniła funkcję dyrektora w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Była także prezesem i wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W wyborach kandyduje również Aleksander Ziółkowski (PiS), urodzony w 1966 r. Na liście wyborczej pod nr. 12. W latach 1986 – 1991 odbył studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim – filologia polska. W latach późniejszych ukończył także studia podyplomowe z zarządzania oświatą i historii. Nauczyciel, w 1999 r. powołany na dyrektora Szkoły Podstawowej w Kuropatniku, a po przekształceniu, które sam zainicjował, na dyrektora Zespołu Szkół w Kuropatniku. Te stanowiska zajmował do 2008 r. Od 2014 r. należy do Prawa i Sprawiedliwości. W latach 1998 - 2002 był członkiem Komisji Budżetu Rady Miejskiej Strzelina. Radny dwóch kadencji Rady Powiatu Strzelińskiego (2009 – 2014). W latach 2009 - 2010 zastępca przewodniczącego Rady Powiatu, członek zarządu powiatu (2010- 2012), obecnie wicestarosta powiatu strzelińskiego.
W najbliższym czasie zaprezentujemy kolejnych kandydatów.


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
T. Filzman
RE: Kandydaci na posłów z powiatu strzelińskiego
micha122 powiedziała :
jeszcze żaden poseł nic nie zrobił dla Strzelina i powiatu.Ale każdy może zobaczyć ja poseł wykorzystał posłowanie dla siebie.i rodziny.i swoich znajomych Biura poselskie istnieje tylko dla reklamy posła a nie dla obywateli.
Co ty możesz wiedzieć o polityce ty gówno wiesz

0
Gravatar
micha122
RE: Kandydaci na posłów z powiatu strzelińskiego
jeszcze żaden poseł nic nie zrobił dla Strzelina i powiatu.Ale każdy może zobaczyć ja poseł wykorzystał posłowanie dla siebie.i rodziny.i swoich znajomych Biura poselskie istnieje tylko dla reklamy posła a nie dla obywateli.
0
Gravatar
Hej Śląsk!
Śląsk z Augustynem
Augustyn dostał rekomendacje kibiców Śląska Wrocław!Czytajc ie w artykule:http://kibiceslaska.pl/pl/polska-wielka-czy-teoretyczna/
0
Gravatar
emigranzewschodu
Augustyn jest w porządku
Aneta powiedziała :
?! powiedziała :
mieszkaniec powiedziała :
Nie wspieram go. Ponownie proponuję czytanie ze zrozumieniem. Atakując w ten sposób jego akcję, atakujesz ludzi, którzy ten sukces tworzą i to jest żałosne. Twoje myślenie, że ktoś pomaga tylko dlatego aby zbudować sobie elektorat wyborczy jest krzywdzące. Ja uważam, że warto doceniać inicjatywy, które niosą pomoc i są pożyteczne a nie doszukiwać się w nich teorii spiskowej. Znam ludzi, którzy wspierali te akcje i nie słyszałem o konfliktach. To jest grupa, która zrobiła coś czego w naszym mieście jeszcze nie było. I nie interesuje mnie czy na czele stał ktoś kto ma takie a nie inne poglądy polityczne. Akcję zazwyczaj krytykują Ci, którzy z dala się od niej trzymają. Nie chcesz nie wspieraj ale nie obrażaj. I ta twoja łacina. Weź coś na uspokojenie i poczytaj książki.
Spier..laj!
Brałam udział w akcji GRAMY O ŻYCIE. Nie powalam się nazywać zmanipulowanym kretynem, na kim ktoś zbił sobie wyborców. Zapraszamy do nas. Zobaczymy czy potrafisz bezinteresownie pomóc innym. Będziesz miał okazję poznać naszych podopiecznych o powiedzieć im w twarz spier... Wypisujesz tu totalne bzdury na nasz temat a sam jesteś nadętym samolubem. Pomagając innym robimy to bezinteresownie. Wejdź na facebooka i zobacz kretynie czym zajmuje się stowarzyszenie. Zobacz od kiedy działa i ile udało nam się osiągnąć. Poznaj naszych podpopiecznych i poczytaj ich historie.
Ja brałem udział w akcji "Pożycz Piątaka". Mnie nie chcą wybrać. ;)

0
Gravatar
!!!!!
RE: Kandydaci na posłów z powiatu strzelińskiego
Smerfeta powiedziała :
wyborca powiedziała :
Jeżeli już wspominacie Horodyską to należy wspomnieć,że wypromował ją na dyr.PUP jej partyjny kolega!Potem "poleciało" z górki, ludzi zachwyceni PO wybrali ją do sejmiku! Niewiele doświadczenia zawodowego,samorządowego i teraz leci wyżej!Dlaczego ? Ludzie znowu zawierzyli ukochanej partii PO i Horodyska nazwana zostaje ambasadorką ziemi strzelińskiej(cytuję jej agitatora z PO) Trochę fotek na festynach i innych imprezach okolicznościowych poparcie partii i kandydat na posła!
Wszysto się zgadzatylko trzeba jeszcze dodać, że ten kolega jej i jej męża to jednocześnie jest jej rodzina! Więc uwaga głosując na Anne Marie głosujesz na Norberta! POzdrawiam!
I jak ma to wszystko dobrze funkcjonować??????

0
Gravatar
!!!!!
RE: Kandydaci na posłów z powiatu strzelińskiego
obserwator powiedziała :
chcemy swego posła powiedziała :
Pan J.Augustyn jest kandudatem, który na naszej scenie politycznej funkcjonuje zbyt krótko aby miał być od nas posłem. Lepszy jest chociażby Pan Ziółkowski. Wieloletni samorządowiec, ustabilizowany zawodowo i prywatnie. W czasie kampani samorządowej okazał się być politykiem wysokich lotów, prowadził kampanie spokojną, rozważną opierając się w niej na prawdzie, nikogo nie oczerniał! Takiego kandydata PISu mażna poprzeć!
Dobre. Uśmiałem się aż mi się zajady rozjechały. Zapytaj w starostwie jakim jest starostą.
STAROSTĄ JEST DOBRYM I JESZCZE LEPSZYM SZEFEM!

0
Gravatar
UFKA
RE: Kandydaci na posłów z powiatu strzelińskiego
obserwator powiedziała :
chcemy swego posła powiedziała :
Pan J.Augustyn jest kandudatem, który na naszej scenie politycznej funkcjonuje zbyt krótko aby miał być od nas posłem. Lepszy jest chociażby Pan Ziółkowski. Wieloletni samorządowiec, ustabilizowany zawodowo i prywatnie. W czasie kampani samorządowej okazał się być politykiem wysokich lotów, prowadził kampanie spokojną, rozważną opierając się w niej na prawdzie, nikogo nie oczerniał! Takiego kandydata PISu mażna poprzeć!
Dobre. Uśmiałem się aż mi się zajady rozjechały. Zapytaj w starostwie jakim jest starostą.
Zajady należy likwidować,bo są bolesne !

0
Gravatar
obserwator
RE: Kandydaci na posłów z powiatu strzelińskiego
chcemy swego posła powiedziała :
Pan J.Augustyn jest kandudatem, który na naszej scenie politycznej funkcjonuje zbyt krótko aby miał być od nas posłem. Lepszy jest chociażby Pan Ziółkowski. Wieloletni samorządowiec, ustabilizowany zawodowo i prywatnie. W czasie kampani samorządowej okazał się być politykiem wysokich lotów, prowadził kampanie spokojną, rozważną opierając się w niej na prawdzie, nikogo nie oczerniał! Takiego kandydata PISu mażna poprzeć!
Dobre. Uśmiałem się aż mi się zajady rozjechały. Zapytaj w starostwie jakim jest starostą.

0
Gravatar
spajker
RE: Kandydaci na posłów z powiatu strzelińskiego
mieszkaniec powiedziała :
Pamiętaj Spajker, że ludzie o których Ty piszesz nie chcą się pchać do polityki. . Cenię takich ludzi za ich empatię. Uważam też, że takie osoby, które potrafią zorganizować coś co podniosło na duchu i dało wiarę do walki z chorobą tej kobiecie i jej rodzinie wymaga szacunku i wsparcia a nie tylko negowania. Nie wiem Spajker czy byłeś kiedykolwiek w szpitalu onkologicznym dla dzieci. Ja byłem. I wybacz ale spotkania z takimi wolontariuszami, kapłanami dodaje ludziom skrzydeł. Stajemy się bardziej wrażliwi a ludzi których tam spotykamy uważamy za przyjaciół, kogoś bliskiego. Tworzy się niewyobrażalna chęć pomocy innym. Dlatego szacun dla takich osób z mojej strony. A ludzie wrażliwi nadają się do reprezentowania w parlamencie. Przykładem jest Prof. Chybicka wprawdzie z PO ale kobieta , która przez wiele lat marzyła o jednym i to się jej ostatnio udało. Dlatego zanim zaczniemy oceniać innych zastanówmy się co my zrobiliśmy dobrego i jak pomagamy sobie nawzajem.
piszesz prawdę ale w innym niż polityka temacie. w sejmie może być lewica prawica murzyn i pederasta. ważne aby po 4 latach sejmowania polska była silna ekonomocznie i aby polskę było stać militarnie na odparcie putina, było stać ekonomicznie na płace równe leniwym i pogrążonym w kryzysie grekom, aby było stać na powiedzenie leniwym otyłym pierdzącym i aroganckim jankesom niemcom francuzom i angolom iż mogą zostać zaledwie bambrami w zamożnej polsce. kandydat znany z empatii do ludzi chorych nie da rady być sejmowym i skutecznym sqrwysynem większym od ruskiego azjaty i amerykańskiego murzyna. sejm to nie jest caritas. bogatą silna polskę będzie stać na zakup usług medycznych, na wszytskie pomniki i krzyże katyńskie a nawet na marsz tranwescytów w dniu 22 lipca. te zabawy w marsze i pomniki będą pochodną zamożności tak jak oktoberfest - święto tłustych leniwych opojów. odróżniaj sprawy ważne - pierwotne od spraw wtórnych.

0
Gravatar
UFKA
RE: Kandydaci na posłów z powiatu strzelińskiego
kolo powiedziała :
Czytam zasługi tych naszych kandydatów i przyznam źe jedynie Pan Augustyn i Krzysztofczyk ma ciekawy lokalnie źyciorys. Reszta to Dyrektorzy Prezesi. Pani Ania nie dość źe zajęła słupy w mieście tak źe nawet nekrologi nie ma gdzie przykleić to jeszcze naprzeciwko cmentarza zajmuje ogrodzenie. Dla mnie źenada. Nie zagłosuje na PO bo dzięki nim zarabiam tyle samo ale za tę moją pensję kupuję połowę mniej. Dlatego mam nadzieję że ludzie wybiorą zmianę. Przez 8 lat zgotowali nam wyzysk i należy im za to podziękować. Czerwoną kartką. A Pani Ania to powinna zdać kuźni spokój mieszkańcom i wyhamować bo ja mam już dość oglądać ja na każdym kroku. Plakatami wyborów się nie wygrywa tylko czynami.
Powiedziałeś prawdę i obrywasz!!

0

Przeczytaj także