Wolontariuszy Stowarzyszenie „Nadzieja” można spotkać na każdej imprezie plenerowej w powiecie
Wraz z wiekiem dopadają nas choroby, chociaż i młodzi ludzie mogą zachorować. Z myślą o tych najbardziej potrzebujących powstało w Strzelinie Stowarzyszenie „Nadzieja”. Powstało i działa już siedem lat.
Stowarzyszenie Hospicjum Domowego „Nadzieja” istnieje od 2011 roku. Początkowo przy wrocławskiej Caritas, a po roku samodzielnie. - Powołaliśmy do życia nasze Stowarzyszenie, żeby prowadzić akcje zbiórki środków dla podopiecznych hospicjum z naszego teren, i żeby zebrane środki pozostawały na naszym terenie – powiedziała Wanda Łużna, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja”. Siedem lat obecności hospicjum w naszym powiecie, a ostatnio również w gminach ościennych, to siedem lat pracy i zaangażowania w szczytna ideę pomocy wielu ludzi. - Nasze Stowarzyszenie liczy 41 członków, którzy regularnie wnoszą składki członkowskie. Jednak większość środków, jakimi dysponujemy, to darowizny i kwesty organizowane kilka razy w roku. Naszym skarbem są wolontariusze, którzy pomagają nam i w czasie kwest, i w przygotowaniu dorocznych akcji. Te akcje to przede wszystkim sadzenie żonkili, które są symbolem pomocy, jaką niesiemy, i podsumowania całorocznej działalności w wielkim finale – usłyszeliśmy od naszej rozmówczyni.
Więcej w wydaniu papierowym...

Komentarze   

qq Permalink1 0 qq
RE: Pomagają wolontariusze, pomóżmy i my
Przyjedzie spych i wyrówna wszystkie żonkile.
2017-06-22 10:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.