Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jeden z budynków w Dobroszowie stanowi duże zagrożenie dla tamtejszych mieszkańców. Walące się zabudowania gospodarcze stwarzają niebezpieczeństwo.
Bezpośrednio przy drodze gminnej w Dobroszowie znajduje się budynek, który jest w złym stanie technicznym. Pisaliśmy o tym już ponad rok temu na łamach Słowa Regionu. Po naszej ostatniej publikacji, zmieniło się niewiele, toteż zaniepokojeni mieszkańcy ponownie zwrócili się do gazety. Budynek wygląda katastrofalnie i w każdej chwili może runąć. Zaraz przy nim znajduje się droga, którą odbywa się ruch pieszych i samochodów. Ponieważ Dobroszów jest malowniczą miejscowością, często spacerują tamtędy turyści. - Staram się unikać spacerów tamtędy. Przy silnych wiatrach może spaść dachówka i nieszczęście gotowe - powiedział jeden z mieszkańców, który chciał pozostać anonimowy. Warto dodać, że niedaleko znajduje się piękny, zabytkowy kościół i ludzie chodzą tamtędy na Mszę św.
Od innego z mieszkańców dowiedzieliśmy się, że w sąsiednich zabudowaniach mieszkają rodziny, z którymi także spróbowaliśmy się skontaktować, lecz nie zastaliśmy nikogo w domu. Na nieruchomości widnieje informacja, że przebywanie w jego obrębie grozi śmiercią. Od czasów naszej ostatniej publikacji na ścianie zamontowano specjalną siatkę, która prawdopodobnie ma chronić przed spadającymi dachówkami.

Musi wpłynąć zgłoszenie na piśmie
Okazuje się, że gmina Przeworno nie może wydać decyzji rozbiórkowej, a odpowiednią do tego instytucją jest Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Zwróciliśmy się zatem do tej jednostki. Dowiedzieliśmy się, że do inspektoratu nie trafiło zgłoszenie dotyczące tego zabudowania. Powinno być skierowane w formie pisemnej i zawierać dane zgłaszającego oraz najlepiej numer działki i inne przydatne informacje na temat nieruchomości.
Cały artykuł dostępny jest tutajDodaj komentarz