Na ostatniej sesji Rady Gminy Przeworno zapadły ważne decyzje dla mieszkańców Jegłowej. Radni przyjęli dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na przebudowę ul. Polnej i ul. Ludowej w tej wsi.
- Mieszkańcy nieraz już interweniowali w sprawie złego stanu tych dróg. Jest tutaj wąsko i ciężko, aby dwa samochody się wyminęły. W dodatku mamy działki budowlane. Miejscowość cały czas się rozbudowuje - mówi sołtys Alicja Trela. Jej zdaniem, problemy nasilają się po obfitych opadach deszczu, a w ostatnim czasie mieliśmy ich sporo. - Jak są duże ulewy, to woda wypłukuje kamienie, które spływają na ul. Skalników. Wskutek tego zatykają się studzienki przy drodze powiatowej - wyjaśnia sołtys.
- Dziękuję wójtowi i radnym, że przyjęli do budżetu przebudowę tych dwóch ulic. Na pewno nasza miejscowość na tym skorzysta. Czekamy teraz na realizację tego zadania. Dobrze, że nie przepadnie nam dofinansowanie zewnętrzne - podkreśla pani Alicja.Nawierzchnia na ul. Ludowej w Jegłowej nie jest  w najlepszym stanie
To nie jest jedyna inwestycja drogowa w Jegłowej planowana na ten rok. Tutejsze sołectwo przekazało 30 tys. zł ze swojego funduszu na remont ul. Sportowej. W tym wypadku mieszkańcy także pisali do urzędu o potrzebie przebudowy. - Cenimy postawę OSP Jegłowa i Klubu Sportowego Kwarcyt, gdyż stowarzyszenia te odstąpiły od pieniędzy, które miały zapisane w funduszu sołeckim. Między innymi dzięki dobrej woli stowarzyszeń uda nam się wyremontować w Jegłowej kolejną drogę - dodaje.
Tekst ukazał się w 32 (1021) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.