Gminę Przeworno obiegła wiadomość, że doktor Piotr Wieszaczewski ma pracować tylko do końca bieżącego roku. Na emeryturę ma odejść z końcem roku także doktor Ryszard Kowalik. Poza tym z powodów zdrowotnych nie przyjmuje pacjentów w ośrodku stomatolog. O problemach z dostępem do lekarzy rozmawiali radni na ostatniej sesji rady gminy. Czy rzeczywiście z początkiem nowego roku zabraknie w gminie Przeworno lekarzy? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do dyrektora Ośrodka Zdrowia w Przewornie Piotra Wieszaczewskiego.

- Na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru zwalniać się z pracy - wyjaśnia dyrektor Piotr Wieszaczewski. - Może jednak tak być, gdy uznam, że tego, co wymaga od nas minister zdrowia, nie jesteśmy w stanie zrealizować... Również pan Kowalik na razie też się nie zwolnił z pracy. I nic mi nie wiadomo, że ma pracować tylko do końca roku. Odnośnie nieobecności dentysty nie będę się wypowiadał, bo to dotyczy sprawy medycznej i mi nie wolno. Niemniej jest cały czas zatrudniony i będzie dostępny po powrocie ze zwolnienia.
Prawdą jednak jest, że dyrektor Ośrodka Zdrowia w porozumieniu z wójtem poszukuje do pracy lekarzy. Zamieszczono w tej sprawie ogłoszenie. - Mamy dwóch emerytów i jednego przedemeryta - tłumaczy dyrektor Piotr Wieszaczewski. - I to chyba jest logiczne, że poszukujemy lekarzy chętnych do pracy w naszych ośrodkach zdrowia.
- Mamy dwóch emerytów i jednego przedemeryta - tłumaczy dyrektor Piotr Wieszaczewski. - I to chyba jest logiczne, że poszukujemy lekarzy chętnych do pracy  w naszych ośrodkach zdrowia
Tekst ukazał się w 39 (1028) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.