W lutym br. mieszkańcy Przeworna zwrócili się do władz gminy, aby przy drodze w kierunku Cierpic ustawić przystanek dla autobusu szkolnego. Piesi w tym miejscu nie czują się bezpiecznie. Bywało, że dzieci, idąc do szkoły, musiały uciekać przed pędzącym samochodem do rowu, aby uniknąć potrącenia. Mijają miesiące, a przystanku nadal nie ma. Czy będzie ustawiony jeszcze w tym roku szkolnym?
Wracamy do tematu, który szeroko opisywaliśmy w lutym br. Wówczas wójt gminy Przeworno Andrzej Łuczak deklarował: „Zrobię wszystko, aby sprawa była załatwiona tak, jak tego oczekują rodzice”. Mieszkańcom zależało, aby problem został rozwiązany jak najszybciej, zanim jeszcze dzieci z nauki zdalnej powrócą do nauczania w klasach szkolnych. Najprawdopodobniej tak się nie stanie. Dlaczego? - Cały czas trwają procedury związane z ustawieniem tego przystanku – mówi wójt Andrzej Łuczak. - W najbliższym czasie będą musiały być w tej sprawie podjęte dwie uchwały, które przygotowaliśmy z dyrekcją szkoły.
Tekst ukazał się w nr 19 (1058) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.