Wzgórza Strzelińskie są doskonałym miejscem nie tylko na piesze wędrówki, ale także na wycieczki rowerowe. Atrakcyjność tego terenu zwiększyła się wraz z budową ścieżek typu single track. Niestety, nie ze wszystkich można obecnie korzystać.
„Czy mogliby Państwo nagłośnić sprawę nieaktywnej od wielu miesięcy ścieżki rowerowej w gminie Przeworno? Ścieżka, tzw. rodzinny single track, jest zamknięta od wielu miesięcy ze względu na wycinkę. Pierwotnie miała być zamknięta do końca roku 2021. Następnie otwarcie zostało przełożone na marzec, ale jak do tej pory ścieżka pozostaje zamknięta... Jeden z kolegów z naszej lokalnej grupy rowerowej rozmawiał niedawno z wójtem gminy, który zapewnił, że skontaktuje się z nadleśnictwem w tej sprawie i ścieżka niebawem zostanie otwarta. Minęły 2 tygodnie od tej rozmowy, ścieżka jest nadal zamknięta. Wczoraj z ciekawości przejechałam kawałek trasy, żeby sprawdzić co tam się dzieje. Ścieżka jest zawalona drzewami z wycinki. Niektóre odcinki są zniszczone, nie zapowiada się na otwarcie… Sezon rowerowy ruszył. Strzelińskie trasy S1, S2, S3, S4 gotowe do jazdy, a rodzinny jak zwykle zamknięty… Może gdyby Państwo wspomnieli o problemie, wójt wreszcie zainteresowałby się tematem…” – wiadomość takiej treści trafiła do naszej skrzynki w mediach społecznościowych.
Zwróciliśmy się więc do wójta Andrzeja Łuczaka z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji...

Na ten temat pisaliśmy w 17 (1105) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.