Droga z Rożnowa do Królewca jest w fatalnym stanie. Od dawna wymaga gruntownego remontu. W ostatnich dniach pojawiła się nadzieja, że w końcu mieszkańcy doczekają się jej gruntownej przebudowy. Pod koniec kwietnia br. gmina Przeworno otrzymała informację o przyznaniu dotacji na remont drogi łączącej Rożnów z Królewcem. Mowa o kwocie blisko 700 tys. zł. Pieniądze mają pochodzić z budżetu województwa dolnośląskiego.
- Odkąd objąłem urząd, składaliśmy wnioski o dofinansowanie tego zadania – mówi wójt Andrzej Łuczak. – Kilkukrotnie nie otrzymaliśmy dofinansowania dla tej inwestycji. Nie dawaliśmy jednak za wygraną, podjęliśmy kolejną próbę. Złożyliśmy wniosek w ramach „finansowania ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych”. Został on rozpatrzony pozytywnie. Otrzymaliśmy 679 120,00 zł dotacji na realizację tej inwestycji, która będzie jednak kosztowała dużo więcej. Od czasu przygotowania dokumentacji dla tego zadania minęło trochę czasu i koszty realizacji wzrosły. W projekcie budżetu na 2023r. zostały zaplanowane środki na realizację tej inwestycji w kwocie 1 300 000,00 zł, w tym 900 000,00 zł to środki własne oraz 400 000,00 zł szacowana wartość dofinansowania. Niestety, przewodniczący rady z grupą radnych, w tym radną z Rożnowa, w wyniku wniesionej przez nich autopoprawki do projektu budżetu uszczuplili je o 500 000,00 zł. Pojawił się więc problem, skąd pozyskać brakującą kwotę na przebudowę tej drogi. Myślę, że na pewno uda się go rozwiązać i zabezpieczyć brakującą kwotę środków własnych.
Na ten temat pisaliśmy w 19 (1157) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Ta informacja na pewno ucieszy mieszkańców...
ta wiadomość na pewno ucieszy mieszkańców. otóż w roku wyborczym , ja władca much, każe za nieswoje pieniądze naprawić droge pomiędzy sralnikiem dolnym w liczbie 5ciu domostw a podpierduchpwem w liczbie 3ech domostw.
jest zajebiście. frajernia z unii da na to 400 pierdylionów euro. frajetnia to nie my. frajerria to unia. ja nie estem frajerem. jak ja zatanuje swojego golfika dwójke w dizlu to ma na paragonie 200 zeta. w tym 23% vat w ttm 45% akcyzy. to ja swoim paragonem z orlenu sfinansowałem ta unię. w zamian żądam tego aby zrobić trzypasmówkę pomiędzy uniszowem a edwardowem!!!
władca przeworna niech się mi kłania. jestem lepszy. to byłem ja. lista wyborc nr 159 numer 15695.
2023-05-25 14:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.