Po raz drugi w Przewornie (w GOK) odbył się konkurs pn. Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym12 uczestników, dużo nagród i testowa forma sprawdzenia niezbędnej dla bezpieczeństwa rolników wiedzy. Konkurs, który odbył się w Przewornie 4 grudnia, można uznać za formę prewencji i weryfikacji znajomości przepisów BHP obowiązujących rolników.
Po raz drugi w Przewornie (w GOK) odbył się konkurs pn. „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Konkurs zorganizowany został we współpracy punktu terenowego KRUS w Strzelinie z sołectwem Przeworno.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie niełatwego testu przygotowanego przez KRUS. Jego celem było uświadomienie rolnikom zagrożeń wypadkowych oraz upowszechnienie zasad bezpiecznej pracy.
Konkurs otwarty był dla wszystkich rolników z gminy Przeworno. Podobnie jak w pierwszej, zeszłorocznej edycji, w tym roku również zgłosiło się 12 chętnych, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Mieli na to 45 minut, ale zdecydowana większość ukończyła test już po upływie 15 minut.
Zwycięzcą został Mariusz Dziedzic, rolnik z Rożnowa. Drugi był Krzysztof Płusa z Przeworna, a trzeci Grzegorz Czerniak z Miłocic. Czwarte miejsce przypadło Pawłowi Paryle z Krzywiny, natomiast piąte Andrzejowi Sarnie z Samborowiczek.
Każdy uczestnik otrzymał nagrodę (a właściwie kilka), którą sam wybierał w kolejności zgodnej z uzyskaną w konkursie pozycją. Były to m.in. szlifierka kątowa, lutownica, komplety przeróżnych kluczy. Ich fundatorami byli O/R KRUS Wrocław, sołtys i rada sołecka Przeworna, firma Agro Plus, Krzysztof Płusa, przewodniczący Rady Gminy Przeworno Andrzej Łuczak, wójt gminy Przeworno Jarosław Taranek, powiatowe izby rolnicze, a także anonimowi darczyńcy z gminy Przeworno.
Jury konkursu pracowało w składzie: Irena Ociepka, Ludwik Hrycak (sołtys Przeworna), Kamilla Dudziak, Izabela Konsencjusz-Kozuń oraz Waldemar Makuch.
- Cieszę się, że aktywnie wzięliście udział w tak ważnym konkursie - podsumował wójt Jarosław Taranek. – Życzę Wam zastosowania wiedzy w praktyce. Oby ominęły was wypadki oraz susza, tak zgubna w tym roku. Życzę także udanych plonów i mam nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku.
Organizatorzy dziękują dyrektor GOK Teresie Kwiatkowskiej za udostępnienie sali, w której został przeprowadzony konkursDodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.