We wtorek, 25 czerwca, odwiedziliśmy podczas treningu seniorów Czarnych Kondratowice, którzy w sezonie 2019/2020 rywalizować będą we wrocławskiej klasie B. Zajęcia rozpoczęły się o godz. 19, a wzięło w nich udział kilkanaście osób. 
Nie przeszkadzała im wysoka temperatura. Na boisku bocznym trenowali indywidualnie także młodzi wychowankowie Czarnych, Mikołaj Majewski (Śląsk Wrocław, juniorzy) i Piotr Kaczmarek (Lechia Dzierżoniów, juniorzy). Temu drugiemu w czerwcu skończyło się wypożyczenie do Lechii. – Do Dzierżoniowa byłem wypożyczony z Kondratowic na rundę wiosenną. Byłem podstawowym zawodnikiem Lechii. Czerwiec jednak się skończył, a nikt z działaczy z Dzierżoniowa ze mną nie rozmawiał. Na dzień dzisiejszy ciężko mi powiedzieć, w jakim zespole będę grać w sezonie 2019/2020 – mówił Piotr Kaczmarek.
Seniorski zespół wraca na piłkarską mapę naszego regionu, po tym jak został wycofany z rozgrywek klasy okręgowej w marcu 2017 roku ze względu na problemy kadrowe. Decyzja o reaktywacji zapadła 31 maja, a w czerwcu zespół trenował regularnie pod okiem trenera Rafała Mąckiego. Nowy zespół bazować będzie na graczach, którzy w zakończonych rozgrywkach reprezentowali klub z Kondratowic w klasie okręgowej juniorów starszych. Do drużyny wracają także doświadczeni wychowankowie, Andrzej Gralec (Olimpia Podgaj), Kamil Śliwiński (KS Karszów), Dawid Śliwiński, Marcin Pielak, Robert Pawłowski. Trener Rafał Mącki liczy, że motorem napędowym zespołu będzie Maksymilian Gralec, który był jednym z liderów beniaminka z Podgaju w okręgówce. Maksymilian wyraził chęć powrotu do Czarnych, ale ma także propozycję gry w ekipie z czwartej ligi. Jego transfer do Kondratowic byłby na pewno dużym wzmocnieniem. Gralec zdecydowanie wyróżniał się w grze treningowej, dryblował, asystował, strzelał gole, podpowiadał młodszym kolegom. W zespole panuje dobra atmosfera, a trener Rafał Mącki chętnie sprawdzi kolejnych graczy, których zaprasza na treningi. – Trenowaliśmy do końca czerwca. Przygotowania do rozgrywek rozpoczniemy już pod koniec lipca. Rozegramy kilka gier kontrolnych, a pierwszy sparing zaplanowaliśmy na 3 sierpnia z Feniksem Pławna. Czekamy cały czas na podanie terminarza rozgrywek oraz podziału na grupy. Cieszę się, że w Kondratowicach znów będzie zespół seniorów. Zapraszamy zawodników do wspólnych treningów – powiedział trener.
W sezonie 2019/2020, oprócz seniorów, Czarni do rozgrywek zgłoszą cztery grupy młodzieżowe: skrzatów, orlików, żaków i trampkarzy. Za szkolenie w klubie odpowiadać nadal będą trenerzy Daniel Kożuchowski i Rafał Mącki. Działacze ekipy z Kondratowic będą się starać o uzyskanie brązowego certyfikatu w programie certyfikacyjnym Polskiego Związku Piłki Nożnej dla szkółek piłkarskich. To innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.