Cztery piłkarki ze Strzelina reprezentowały Bielawiankę Bielawa w turnieju Dana Cup. Zawody odbyły się pod koniec lipca w Danii. Dana Cup to największy na świecie turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży - wzięło w nim udział ponad 20 tysięcy zawodników i zawodniczek. Katarzyna Musiałowska, Amelia Piotrowska, Marta Rozwadowska i Iwet Głuszek zagrały gościnnie w barwach Bielawianki Bielawa.
Zawodniczki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i świetnie radziły sobie z rywalkami z wielu krajów. Drużyna do lat 14 wywalczyła wicemistrzostwo. Iwet Głuszek i Amelia Piotrowska przechodzą ze Strzelinianki do Bielawianki, a Katarzyna Musiałowska prawdopodobnie wzmocni Ślęzę Wrocław. Kasia należy do kadry Polski Coerver Coaching i razem z Martą Rozwadowską reprezentuje też kadrę Dolnego Śląska.Piłkarka ze Strzelina Katarzyna Musiałowska (po lewej) w Danii zaprezentowała się z bardzo dobrej stronyKatarzyna Musiałowska (po lewej) wywalczyła wicemistrzostwo w kategorii do lat 14
Sukcesy młodych piłkarek potwierdzają dobre szkolenie dziewczynek w Strzelinie. W lipcu Akademia Piłkarska Strzelinianki podpisała umowę partnerską z KS-em AZS-em Wrocław, który występuje w Ekstralidze piłkarskiej kobiet. Ma to zapewnić idealną ścieżkę rozwoju dla młodych piłkarek ze Strzelina, które odnoszą sukcesy. Przypomnijmy, że wychowanka Strzelinianki Karolina Ostrowska również reprezentowała wrocławski AZS, a później trafiła do reprezentacji Polski. Teraz ścieżką jej kariery będą mogły podążać inne, młode piłkarski strzelińskiej akademii. Strzelinianka Strzelin wywalczyło wicemistrzostwo Dolnego Śląska w Pucharze Tymbarku w kategorii dziewcząt. Od lewej: Aleksandra Rozwadowska, Maja Mróz, Amelia Piotrowska, Martyna Till, Iwet Głuszek, Marta Rozwadowska oraz Kasia MusiałowskaWspółpraca pomiędzy klubami ma odbywać się na kilku płaszczyznach, m.in. zawodniczki ze Strzelina będą grać gościnnie w turniejach dziewcząt w barwach AZS-u. Piłkarski Strzelinianki, po ukończeniu wieku młodzika, będą mogły przejść do klubu KS AZS Wrocław i rywalizować w ligach centralnych kobiet.


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.