Kilku piłkarzy z powiatu strzelińskiego w ostatnich dniach zmieniło barwy klubowe. Wychowanek Strzelinianki Damian Szydziak, który w przeszłości zaliczył debiut w Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław, opuścił Lechię Dzierżoniów.
W sezonie 2019/2020 popularny Szydziu reprezentować będzie trzecioligowy LZS Starowice Dolne. 3 sierpnia zadebiutował w nowym zespole, a Starowice bezbramkowo zremisowały z GKS-em Pawłowice. Był to historyczny punkt dla LZS-u, który dopiero zaczyna swoją przygodę w trzeciej lidze. Lechię Dzierżoniów opuścił też Szymon Kuśnierz. Ten młody napastnik z gminy Strzelin również w piłkarskim CV ma Śląsk Wrocław, ale grał w drugiej drużynie i ekipie juniorskiej. Po półrocznej przygodzie w Dzierżoniowie przeniósł się do występującego w czwartej lidze Orła Ząbkowice Śląskie. Kuśnierz imponował Szymon Kuśnierz zamienił Dzierżoniów  na Ząbkowice Śląskieskutecznością w ostatnich meczach sparingowych. Do Orła, którego trenerem jest Tomasz Masłowski ze Strzelina, wypożyczony został także skrzydłowy Olimpii Podgaj Maksymilian Gralec. Do Ząbkowic Śląskich nie trafi Jakub Paczko, który nadal reprezentować będzie LKS Brożec. Wkrótce szansę na debiut w czwartej lidze będzie mieć młody pomocnik z Kondratowic Jakub Kaczmarek. Zawodnik ten ostatnio reprezentował juniorską ekipę Lechii Dzierżoniów, a teraz trenuje z seniorami. Kaczmarek świetnie zaprezentował się w meczach kontrolnych, podczas których regularnie pokonywał bramkarzy rywali. W sobotę, 3 sierpnia, w barwach Śląska II Wrocław w trzeciej lidze wystąpił wychowanek Strzelinianki Patryk Ostrowski. Zespół młodego zawodnika z Pęcza pokonał 3:0 Tarnowskie Góry na inaugurację sezonu 2019/2020. Cieszymy się, że młodzi gracze z naszego regionu dostają szansę kontynuowania swojej przygody z piłką na wyższych szczeblach rozgrywkowych.


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.