Młodzi piłkarze Feniksa Strzelin (z roczników 2012 i 2013) wzięli udział w towarzyskim turnieju w Grodkowie. Zawodnicy rozegrali kilka spotkań i zdobyli cenne doświadczenie.
Rywalizacja odbywała się system każdy z każdym, a Feniks na murawie sprawdził formę następujących klubów: Bumerangu Wrocław, GZ LZS Grodków, LUKS Tułowice, Sparty Ziębice, Czarnych Otmuchów, Sokoła Marcinkowice oraz Głuchołaz. Wynik był sprawą drugorzędną, a liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Nie prowadzono klasyfikacji i każdy zawodnik otrzymał złoty medal. Feniks odebrał też okazały puchar. Dzież wcześniej w Strzelinie odbyły się pierwsze turnieje Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej żaków i orlików. Na murawie mierzyły się takie kluby jak m.in.: Strzelinianka, Olimpia Podgaj, Młodzik Przeworno, Czarni Kondratowice, KS Żórawina i Polonia Jaksonów. W tych kategoriach także wynik schodził na dalszy plan, a liczyło się zdobywanie piłkarskich szlifów.
Tylko do 30 września trwają zapisy do turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Chęć udziału drużyn dziewcząt i chłopców w XX edycji mogą zgłaszać opiekunowie, nauczyciele i trenerzy. Na przestrzeni 20-letniej historii wydarzenia udział w nim wzięli m.in. Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński. Wielki finał już po raz 7. zostanie rozegrany na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Wszystko jednak rozpocznie się na podwórkach i boiskach szkolnych. Do turnieju mogą zgłaszać się szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe, a także inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. Rejestracja drużyn odbywa się za pośrednictwem strony www.zpodworkanastadion.pl. W rozgrywkach mogą wziąć udział zespoły dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 i 12. Za udział każdej drużyny w turnieju opiekunowie otrzymają piłkarskie upominki.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.