Mecze piłkarskie w niższych ligach planowane na weekend 30-31 października mogą się nie odbyć! Na facebooku pojawiło się wydarzenie „Protest Sędziów Piłki Nożnej”.
Arbitrzy planują protestować właśnie w ostatni weekend października, a to może storpedować ligowe rozgrywki. W piśmie sędziów czytamy: „protest ma na celu zasygnalizowanie problemu, jakim są skandalicznie niskie stawki sędziowskie, które w porównaniu do zarobków corocznie tracą na wartości praktycznie od 2003 roku. Obiecane podwyżki o 30-40 zł od 2022 roku nie satysfakcjonują nikogo, a rosnące koszty (w tym paliwo po 6 zł) sprawiają, że z miesiąca na miesiąc ubywa sędziów i obserwatorów w niższych ligach.
Tekst ukazał się w nr 40 (1079) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.