Niedawno odbył się 1 Rajd KME Karkonosze, w którym wzięła udział nasza strzelińska załoga Jarosław Niedźwiecki/Mirosław Jakubowski na BMW.
Baza rajdu zlokalizowana była w centrum Jeleniej Góry. Impreza była dwudniowa, w sobotę było badanie kontrolne samochodów, odbiór dokumentów, zapoznanie z trasą, a wieczorem start honorowy na jeleniogórskim rynku. W niedzielę zawodnicy mieli do pokonania dwa odcinki, przejeżdżając je trzykrotnie. Pierwszy z nich to odcinek „Karpniki” o długości 9km, drugi „Czernica” o długości 8,4km. W sobotę pogoda dopisała, niestety, nie można tego powiedzieć o niedzieli. Od samego rana padało, co przy tak technicznych, a zarazem szybkich odcinkach powodowało duże ryzyko wypadnięcia z drogi, a właściwy dobór opon miał tutaj ogromne znaczenie, o czym przekonało się wiele załóg. Nasi zawodnicy postawili na opony typowo deszczowe i od samego początku prowadzili w klasie.
Już po pierwszej pętli pod nieobecność jednego z głównych rywali, który wypadł z trasy na 1 odcinku, wypracowali ponad 20-sekundową przewagę. Kolejne odcinki pokonywali już bez większej presji, co nie oznacza, że zwolnili całkiem. Jechali dalej szybko, ale gdzie była możliwość, kręcili „bączki”, dziękując kibicom za doping.
Finalnie wygrali klasę RWD Open z przewagą ponad 30sek. i zajęli 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.
Kolejna runda, Rajd Harenda, na początku października w okolicach Walimia.
Podziękowania dla naszych partnerów: PHU DUO sc Materiały Samoprzylepne, Global Gastro sp. z o.o., Bosch Service Statkiewicz, Gmina Strzelin, PSB Mrówka Strzelin, Arlux Sp z o.o., Diagnostic-Car, dzwigelektryczny.pl, www.orurowanie.pl, Kędzierscy Autoserwis, Sieklucki GS Sport, Osobowe i Rajdowe, Tom-Car, Romel-Motorsport.
Na ten temat pisaliśmy w 34 (1122) wydaniu papierowym Słowa Regionu.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.