W Aquaparku Granit w Strzelinie odbyły się zawody pływackie szkół podstawowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Młodzi pływacy startowali na kilku dystansach z podziałem na płeć.
Odcinki zostały dostosowane do wieku uczestników. Najlepsi otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. W stylu dowolnym dziewcząt (rocznik 2012) najlepsza była Laura Szczepańska ze strzelińskiej „Trójki”, która na podium wyprzedziła Nelę Szymanek (SP 4) i Barbarę Łuczyk (Biały Kościół). W tym samym stylu, ale w kategorii dla rocznika 2010, najszybsza była Nina Astapionok z Białego Kościoła. Srebrny medal odebrała Olga Niełacna (SP 4), a brązowy Wiktoria Krukowska (SP 4). W roczniku 2009 na najwyższym stopniu podium stanęła Barbara Witan z Białego Kościoła. Tuż za nią dopłynęły Milena Mroczko i Hanna Stępień. Obie reprezentowały strzelińską „Piątkę”. W stylu dowolnym ścigali się także chłopcy. W kategorii dla rocznika 2012 zwyciężył Oliwier Dobrowolski, który wyprzedził Grzegorza Tkacza oraz Huberta Wąsika. Wszyscy są uczniami strzelińskiej „Trójki”. W o rok starszej kategorii wiekowej triumfował Sebastian Tolksdorf z „Piątki”. Na podium znaleźli się także Karol Bartulica (SP 3) i Mateusz Trybuła (SP 4). W kategorii chłopców z rocznika 2010 bezkonkurencyjny był Mikołaj Cygal z Białego Kościoła. Tuż za nim znaleźli się uczniowie z „Czwórki” Jakub Cal oraz Wiktor Konsencjusz. Najszybszym pływakiem rocznika 2009 okazał się Jacek Hanowski z SP nr 4, który na metę dotarł też przed szkolnym kolegą Kornelem Bożkiem. Podium uzupełnił Jan Horodyski (SP 5).
Na ten temat pisaliśmy w 45 (1133) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.