W dniach 16-19 marca w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie. Do rywalizacji przystąpił Dawid Brycki z MD Boxing Club Strzelin.
Ten pięściarz w roku 2022 był drugi podczas wojewódzkich mistrzostw. Przez rok Dawid rozwinął się pięściarsko i był bardzo dobrze przygotowany do rywalizacji. Pierwsze dwie walki wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Jeden z jego rywali był liczony. W finale Dawid zaprezentował bardzo dobry boks. Zdeklasował swojego przeciwnika, który dwukrotnie padał na deski. W trzeciej rundzie rywal został zastopowany i walka zakończyła się przed czasem. Pięściarz ze Strzelina wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Dolnego Śląska. – Jestem bardzo zadowolony z występu Dawida. Udowodnił, że ciągle się rozwija. Naprawdę robi się z niego zawodnik „dużego kalibru”. Ten sukces jest dla mnie potwierdzeniem, że w klubie wykonujemy dobrą robotę. Teraz przed nami ciężki okres przygotowawczy przed mistrzostwami Polski, które planowane są na czerwiec. Tam również chcemy się dobrze zaprezentować – mówił trener MD Boxing Club Strzelin Marcin Drużga.
Dawid Brycki i trener Marcin Drużga na najwyższym stopniu podium
Na ten temat pisaliśmy w 12 (1150) wydaniu papierowym Słowa Regionu.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.