Już za niespełna 2 tygodnie, 3 – 4 czerwca rusza samochodowy 4 Marten Rajd Strzeliński. Będzie to 3 runda Pucharu Sudetów. Tegoroczna impreza będzie miała nową, bardzo ciekawą atrakcję.
W sobotę wieczorem będzie zorganizowany prolog, który zaplanowany jest na placu i drogach koło Aqua Parku w Strzelinie. Ponieważ przejazd ten nie będzie liczony do klasyfikacji, będzie przez kierowców potraktowany jako okazja do pokazania swoich umiejętności. Takie prologi są bardzo widowiskowe. Dlatego można być pewnym, że spodoba się on nie tylko miłośnikom sportów motorowych, ale także pozostałym mieszkańcom.
Wcześniej, jak co roku, będzie prezentacja zawodników i załóg na strzelińskim Rynku. W niedzielę odbędą się dwa odcinki specjalne, Gęsiniec i Kondratowice, ale w odwróconej konfiguracji kierunku jazdy. Jeden będzie z Dębnik do cukrowni. Drugi będzie startował i kończył się w Czerwieńcu, ale pętla będzie odwrotna niż rok temu.
W rajdzie ma wystartować około 70 załóg, w tym kilka z naszego powiatu. Ma być około 15 mocnych samochodów czteronapędowych, sporo BMW z napędem na tył i kilka innych klas.
Na ten temat pisaliśmy w 19 (1157) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.