Damian Szydziak brał udział w treningach Strzelinianki

Za piłkarzami z powiatu strzelińskiego kolejny tydzień przygotowań do drugiej części sezonu 2023/2024.

W sobotę, 10 lutego, we Wrocławiu Strzelinianka rozegrała sparing z zespołem z klasy okręgowej – Burzą Bystrzyca. Rywale wygrali 2:1, a honorowe trafienie zanotował Mariusz Hałas. Kilka treningów ze strzelińską ekipą odbył doświadczony piłkarz Damian Szydziak. To wychowanek Strzelinianki, który w przeszłości zaliczył debiut w Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław. Za sobą ma także występy na boiskach drugiej i trzeciej ligi. Reprezentował takie kluby jak: Orzeł Ząbkowice Śląskie, Lechia Dzierżoniów, Polonia Świdnica, Ślęza Wrocław czy LZS Starowice Dolne. Ostatnio pozostawał bez klubu. Damian nie zagrał jednak w sobotnim sparingu z Burzą i nie wiadomo, czy wiosną wróci do Strzelina. Do Strzelinianki zimą trafić może 20-letni Miłosz Ilski z Polonii Świdnica. Występował także w Górniku Wałbrzych. To dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi środkowy obrońca. Już jako nastolatek rywalizował z seniorami. Trener Krzysztof Rogan w grach kontrolnych odważnie stawia na młodych piłkarzy z naszego regionu. Do pierwszej drużyny włączeni zostali utalentowani juniorzy: Miłosz Olenkiewicz, Wiktor Więckowicz i Oskar Dolech. Do Strzelina z Lechii Dzierżoniów trafił 18-letni Bartosz Chytry. W jednym zespole będzie grał ze swoim starszym bratem, Kacprem. 17 lutego Strzelinianka rozegra kolejny mecz kontrolny. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Rogana sprawdzą formę na tle rezerw Lechii Dzierżoniów.

Cały artykuł zamieściliśmy w 6 (1194) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również