Marcin Plichta zdobył złoty medal. Na zdjęciu z trenerem Mariuszem Paluszkiem

W sobotę, 20 lutego, zawodnicy ze Strzelińskiej Szkoły Sztuk Walki brali udział w zawodach w Toruniu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Kujaw w Taekwondo. Decyzję o wystartowaniu trenerzy podjęli w ostatniej chwili i - jak się okazuje - był to strzał w dziesiątkę.

W mistrzostwach wzięło udział aż 564 zawodników z całej Polski, w tym trzech reprezentantów Strzelina.

- Pierwszy i to złoty medal w kategorii kadetów w walkach przerywanych zdobył Marcin Plichta - mówi trener Mariusz Paluszek. - Komentarz Marcina po walkach był jeden: „Trenerze, czuję niedosyt, bo bez żadnego przygotowania, zresztą, jak wszyscy pozostali, po prostu zdeklasowaliśmy całą resztę zawodników”.

Michalina Paluszek wywalczyła brązowy medal

Następny krążek, tym razem brązowy, w kategorii walki przerywane juniorek do 55 kilogramów powędrował do Michaliny Paluszek.

- Michalina nie walczyła na tak prestiżowych zawodach ponad dwa lata, więc uważam to za ogromny sukces. Tym bardziej, że nie była przygotowana, tylko po prostu stwierdziła, że idzie na żywioł - dodaje trener. Na tym jednak nie koniec. Mateusz Plichta zrobił coś pięknego, zdobywając złoto w kategorii junior - walki ciągłe. Wszystkie walki wygrał z dużą przewagą punktów, dochodząc do finału. Spotkał się w nim z zawodnikiem, który na Mistrzostwach Wielkopolski wygrał z nim tylko dwoma punktami. Tym razem było inaczej, a Mateusz pokazał bardzo dojrzałą walkę i rozbił przeciwnika z dużą przewagą.

- Podsumowanie startu w Mistrzostwach Kujaw jest takie, że pojechaliśmy tam dobrze się bawić, też tak bywało wcześniej. Tym razem jednak bez większego przygotowania wpadły nam medale i to jest wspaniała sprawa - kończy trener Mariusz Paluszek.

Mateusz Plichta zdobył złoto w kategorii junior - walki ciągłe

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również