Judyta Kłosińska na trzecim miejscu podium

Karateczki z Borowa wzięły udział w Mistrzostwach Południowego Okręgu Karate Kontaktowego. Zawody odbyły się 15 czerwca w Bielsku-Białej.

Gminę Borów reprezentowały: Amelia Kazuro, Judyta Kłosińska oraz Maja Kucharzak. Do rywalizacji przystąpiło 300 karateków z czerech krajów: Polski, Łotwy, Czech i Ukrainy. Kolejny, bardzo udany start zaliczyła Amelia Kazuro, która była bezkonkurencyjna w kategorii Kata (układy). W konkurencji Kumite (walki) wygrała pierwszą walkę. Niestety, później doznała kontuzji żeber i nie mogła wyjść do walki o brązowy medal. Ostatecznie sklasyfikowana została tuż za podium. Brązowe medale w konkurencji Kumite wywalczyły Maja Kucharzak i Judyta Kłosińska. W klasyfikacji drużynowej klub Fight Club Lubawka – Borów zajął drugie miejsce. Lepsi okazali się jedynie gospodarze mistrzostw z Bielska-Białej. Karatecy z Borowa trenują w sali ZSP Borów, a ich trenerem jest Sensei Adam Kopeć. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!