Kuba Dwernicki ze swoim zespołem

Kuba Dwernicki z Gęsińca ma za sobą kolejny sukces w zawodach kartingowych. Konsekwentnie realizuje swoje marzenia o karierze kierowcy wyścigowego.

W Czechach wystartował 24-godzinny wyścig 24h Le Hodonín 2024. Do rywalizacji przystąpiło jedenaście ekip z Czech, Niemiec, Słowacji, Węgier i Polski. Zawodnicy walczyli nie tylko z rywalami, ale także z upałem oraz zmęczeniem. Zawody odbywały się drużynowo, a zawodnicy zmieniali się na torze. Kuba Dwernicki wystąpił w zespole Top1Karting. Razem z nim w drużynie jechali Dawid Chart, Michał Ryndzionek, Filip Nowak, Wojciech Stefaniuk oraz Fabian Dybionka. Kuba razem z zespołem zajęli trzecie miejsce.

Nasz kierowca podczas rywalizacji na torze w Czechach

To była wspaniała przygoda. To zupełnie inny wymiar ścigania niż starty indywidualne. Cieszymy się z trzeciego miejsca i wierzymy, że z czasem przyjdą jeszcze lepsze rezultaty. Stać nas na to! Osobiście jestem też zadowolony z tempa jakie pokazałem podczas swoich stintów – mówi Kuba Dwernicki.

Wcześniej w Chorzowie zakończył się historyczny, pierwszy sezon juniorskiej rywalizacji w ramach Śląskiej Ligi Kartingowej. Wyścigi tej ligi należą do rankingu Sodi World Series w kategorii junior. W lidze udział wzięło 70 zawodników poniżej osiemnastego roku życia. Najwięcej zwycięstw zanotował Kuba Dwernicki, którego równe tempo zapewniło mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Artykuł ukazał się w 26 (1214) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również