Sułkowski wywalczył brązW miniony weekend tenisiści stołowi Granitu Strzelin reprezentowali nasze miasto w ogólnopolskim Grand Prix żaków oraz w Mistrzostwach Dolnego Śląska juniorów. Brązowy medal w grze deblowej wywalczył Kamil Sułkowski.

W dniach 17-19 kwietnia w Krośnie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Grand Prix w Tenisie Stołowym w kategorii żaków. Do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy z naszego kraju, którzy wcześniej musieli przejść szereg eliminacji. Granit Strzelin reprezentował dziesięcioletni Kacper Głazowski, który zajął 17. miejsce na 168 uczestników. - Kacper w pierwszym dniu zawodów wygrał siedem pojedynków i zaliczył tylko jedną porażkę. Przegrał w meczu o wejście do ósemki tego turnieju. Szkoda, że poniósł tę porażkę, ponieważ miał szansę na zwycięstwo. Jego rywal ostatecznie został wicemistrzem. W całym ogólnopolskim rankingu Kacper jest sklasyfikowany na 12. pozycji na 500 zawodników. W przyszłym sezonie Głazowski jeszcze zostaje w tej kategorii wiekowej i będzie bardzo wysoko sklasyfikowany –powiedział o zawodach w Krośnie trener Marian Kozak.
W niedzielę, 19 kwietnia w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w kategorii juniorów. Granit reprezentowało trzech tenisistów. Indywidualnie najlepiej spisał się Kamil Sułkowski, który był piąty. Marcin Konecki i Bartek Korkuś odpadli w pierwszej rundzie turnieju. Sułkowski wywalczył brązowy medal w grze deblowej w parze z Danielem Kwaszyńskim z Krosnowic. Nasi zawodnicy przegrali jedynie z AZS-em Akademia Ekonomiczna z Wrocławia. Marcin Konecki i Bartek Korkuś, po emocjonującym pojedynku, także w pierwszej rundzie zakończyli swój udział w rywalizacji deblistów. – Jesteśmy zadowoleni z medalu Kamila, ale szkoda, że w tej kategorii wiekowej do Strzelina przywieźliśmy tylko jeden krążek – mówi trener Granitu Filip Muszyński.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.