Pietrzykowski dobrze zna trenera BartodziejaW przerwie zimowej obecnego sezonu doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej w zespole Strzelinianki Strzelin. Do zespołu trafiło kilku graczy, w tym 33-letni Krzysztof Pietrzykowski, który z miejsca otrzymał opaskę kapitana. Kim jest nowy lider strzelińskiej ekipy?

7 kwietnia swoje 33. urodziny obchodził nowy kapitan Strzelinianki Krzysztof Pietrzykowski. Przez trenera Bartłomieja Bartodzieja ustawiany jest na lewej stronie obrony, ale z powodzeniem może grać także na skrzydle i w ataku. Przygodę z piłką zaczął w wieku 7 lat, a jego pierwszym trenerem był Grzegorz Rempalski. Największą część jego piłkarskiego CV zajmuje Lechia Dzierżoniów, w której grał w jednej drużynie z obecnym trenerem strzelińskiej ekipy Bartłomiejem Bartodziejem. Popularny Pietrzyk w 192 meczach dla Lechii zdobył 83 bramki. W roku 2013 Pietrzykowski występował w Świdnicy, gdzie był podstawowym zawodnikiem i z reguły grał na boku obrony rozgrywając 21 meczów i strzelając jedną bramkę. Później został podstawowym zawodnikiem Orła Ząbkowice Śląskie. Za sobą ma wiele występów na poziomie trzeciej i czwartej ligi. Co ciekawe, Pietrzykowski w 2011 roku wygrał plebiscyt na piłkarza roku na Dolnym Śląsku. Nowy kapitan Strzelinianki wyprzedził wówczas m.in. Sebastiana Milę oraz Waldemara Sobotę.
Pietrzykowski do Strzelinianki dołączył w przerwie zimowej obecnego sezonu. Duży wpływ na jego transfer miał trener Bartłomiej Bartodziej, który znał Pietrzyka jeszcze ze wspólnych występów dla Lechii. - To doświadczony piłkarz, który przez wiele lat reprezentował klub z Dzierżoniowa, a ostatnio grał w Orle Ząbkowice Śląskie. To gracz, który przyda nam się zarówno na boisku, jak i w szatni – mówił szkoleniowiec Strzelinianki.
- Już pół rok wcześniej otrzymałem sygnał od trenera Bartodzieja, że jeśli będę odchodził z Orła, to chętnie widziałby mnie w Strzeliniance. Zgodziłem się teraz i nie żałuję. W Strzelinie jest ciekawy, młody zespół. Lubię grać ofensywnie, nie ma dla mnie większej różnicy to czy gram na boku pomocy, czy obrony. Chcę pomóc drużynie zająć jak najwyższą lokatę w tegorocznych rozgrywkach, a w kolejnym sezonie pomóc w walce o mistrzostwo – powiedział nowy kapitan Strzelinianki, Krzysztof Pietrzykowski.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.