W Miękini Katarzyna Białowąs (z prawej) zajęła 2. miejsce w swojej kategorii wiekowejNiedawno odbyła się inauguracja największego cyklu maratonów MTB w Polsce. Bike Maraton w Miękini otworzył nowy sezon zawodów dla amatorów i zawodowców uprawiających kolarstwo górskie. Pogoda, choć zmienna, nie uprzykrzyła życia kolarzom.

W imprezie wzięło udział łącznie ponad 2000 uczestników. Tysiąc dziewięćset osób rywalizowało na przygotowanych trasach mini, mega i giga maratonu, a ponad setka dzieci próbowała swoich sił w „Dziecięcym Bike Maratonie”. Kilka minut po godzinie jedenastej, wójt gminy Miękinia, Jan Marian Grzegorczyn przywitał uczestników i oddał strzał z pistoletu startowego, po którym dwutysięczny kolorowy peleton ruszył na trasy Nadleśnictwa Miękinia. Dystans mini poprowadzony był malowniczymi zakątkami, zaś dystans mega obfitował w trudniejsze technicznie odcinki, szybkie leśne ścieżki, a także asfaltowe odcinki. W zawodach nie zabrakło zawodników z powiatu strzelińskiego, którzy od dawna przygotowywali się do startów i pokazali się z bardzo dobrej strony. Na dystansie mini, 24 km, Katarzyna Białowąs (Team Bike Finger ) zajęła 2. miejsce w kat. K2. Michał Kowalski (Korba Team) zajął 2 miejsce w kat M0. Kacper Kulicki (MTB Świteź Wiązów) zajął 13. miejsce w kat. M1. Klaudiusz Dudek (MTB Świteź Wiązów) zajął 19. miejsce w kat. MM. Jakub Olszówka (MTB Świteź Wiązów) zajął 47. miejsce w kat. M2. Na dystansie mega 52 km Bartłomiej Lejczak (Korba Team) zajął 3 miejsce w kat. M0. Krystian Kwaśny (STS EXTREME) zajął 106. miejsce w kat. M3. Wojciech Korda (Korba Team) zajął 118. miejsce w kat. M2. Dariusz Baran (STS EXTREME) zajął 219. miejsce w kat. M3. Kolejny Bike Maraton już niebawem, 9 maja, w Zdzieszowicach.
Medalowa niedziela

Tydzień później kolarska drużyna Korba Team w dwuosobowym składzie wystartowała w Grand Prix MTB o Puchar Burmistrza Kudowy Zdrój. Mimo kameralnej imprezy i deszczowej aury, na starcie zjawiło się przeszło stu zawodników. Trasa, rozpoczynająca się i kończąca w parku zdrojowym, pokryta była w znacznej części błotem, śliskimi korzeniami i kamieniami. Obfitowała w krótkie strome podjazdy i zjazdy. Momentami sprawiała sporo trudności. Na dystansie 16 kilometrów Michał Kowalski zajął 1 miejsce, zaś Bartłomiej Lejczak był 3. Wszystkim kolarzom gratulujemy i życzymy kolejnych świetnych startów.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.