Marszałek Cezary Przybylski wielokrotnie podkreśla, że na Dolnym Śląsku stawia się na kolej, aby walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym
W każdy wakacyjny weekend aż do 27 sierpnia pociągami KD Premium Nadmorski bezpośrednio z Wrocławia pojedziemy do Świnoujścia i z powrotem. To świetny pomysł na krótki weekendowy wypad lub na dłuższy pobyt nad Bałtykiem.
Oferta regionalnego przewoźnika to najszybsze bezpośrednie rozkładowe połączenie na odcinku Wrocław – Świnoujście, które zajmuje tylko 5,5 godziny.
- Tego połączenia oczekiwali zarówno mieszkańcy Dolnego Śląska, jak i województwa lubuskiego. Dzięki niemu możliwe będzie szybkie i bezpośrednie dotarcie nad morze, aby spędzić tam weekend lub urlop. Od lat rozwijamy kolej w regionie, rewitalizujemy i przywracamy nieczynne linie, a także wspieramy Koleje Dolnośląskie w zakupie nowych i ekologicznych pociągów. Celem samorządu województwa jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym i cel ten konsekwentnie realizujemy – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego z Bezpartyjnych Samorządowców.Zasady funkcjonowania nowego połączenia przedstawił, podczas konferencji prasowej, Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego
Pociąg Kolei Dolnośląskich będzie kursował w letnie weekendy oraz 15 sierpnia. Z Wrocławia nad morze wyruszy w każdą sobotę o godzinie 5:40, zatrzyma się w Zielonej Górze o 7.59 i przyjedzie do Świnoujścia o 11:10. Powrót w każdą niedzielę analogicznie, w godzinach 16:40-22:07 (Zielona Góra - 20:02).W każdy wakacyjny weekend pociągami KD Premium Nadmorski bezpośrednio z Wrocławia pojedziemy do Świnoujścia i z powrotem
- Koleje Dolnośląskie wyjeżdżają poza Dolny Śląsk i zabierają pasażerów aż do Świnoujścia. To ważny krok w rozwoju transportu kolejowego w naszym regionie. Nowe wakacyjne połączenie kolejowe to najszybsza opcja podróży nad morze, ponieważ z Wrocławia dojedziemy do Świnoujścia zaledwie w 5,5 godziny. Jest to również jedno z nielicznych połączeń tego typu wprowadzonych przez regionalnego przewoźnika kolejowego w Polsce, a co więcej, pierwsze Kolei Dolnośląskich w ramach tzw. "wolnego dostępu" - mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego z Bezpartyjnych Samorządowców.
Premium Nadmorski po starcie z Wrocławia Głównego zatrzymuje się kolejno na stacjach: Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.Pociągi nie stoją w korkach ani na czerwonym – dlatego to najszybszy środek transportu
- Dla Kolei Dolnośląskich to kolejny krok w rozwoju oferty spółki, a dla podróżnych atrakcyjna i ekologiczna alternatywa wobec tradycyjnych środków transportu takich, jak samochody czy busy – dodaje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.
W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Wrocław Główny – Świnoujście kosztuje 79 zł, w relacji Zielona Góra – Świnoujście – 69 zł. Za dodatkową opłatą można zabrać ze sobą rower.
Bilety są do kupienia m.in. przez platformę Koleo, gdzie można też nadać bagaż, by czekał w docelowym miejscu pobytu. Więcej informacji o nowym połączeniu wraz z rozkładem jazdy znajduje się na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl w zakładce oferty taryfowe.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także