„Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece”
Są również świetną okazją do integracji zespołów, dobrej zabawy i zdobywania nowej wiedzy z różnych dziedzin. Zaproszeni goście oprócz tradycyjnego, głośnego czytania chętnie opowiadają o swojej pracy, zainteresowaniach i pasjach. W jesiennych miesiącach odbyło się kilka takich spotkań. W październiku biblioteka gościła kierownika Banku Spółdzielczego w Przewornie Waldemara Korpoka. Opowiadanie, którego wysłuchali najmłodsi, zachęcało do oszczędzania i realizacji własnych marzeń. Gość ciekawie opowiadał o swojej pracy i roli placówek bankowych w naszym życiu. W listopadzie klasy IV – VI wzięły udział w spotkaniu z Przemysławem Ozimkiem – przewodnikiem sudeckim i pasjonatem podróży rowerowych. Oprócz fragmentów książki T. Halika „180 000 kilometrów przygody”,które przeczytał, opowiadał o swojej tropikalnej, rowerowej wyprawie po komunistycznej Kubie. Były wspaniałe zdjęcia, pamiątki i ciekawe wspomnienia. 25 listopada najmłodsi świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wysłuchali rymowanej bajki o przygodach misia, którą czytały wychowawczynie Maria Oplustil i Renata Wusaty. Tygryski i Smerfy z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu z Moniką Tułą z Biblioteki Pedagogicznej w Strzelinie. Maluchy miały okazję poznać przygody misiów z różnych bajek. W grudniu odbyło się spotkanie z górnikiem Bartoszem Jenczelewskim, który pełni funkcję sztygara w Kopalni Granitu w Strzelinie. Uczniowie klas 0-III poznali legendę o Skarbniku i dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat minerałów występujących na naszym terenie. Duże zainteresowanie wzbudził galowy strój oraz symbole górnicze. 6 grudnia nie mogło zabraknąć wizyty św. Mikołaja, który od dawna jest zaprzyjaźniony z naszą biblioteką. Dostojny gość przeczytał najmłodszym świąteczne opowiadanie. Nie zabrakło tradycyjnych upominków i wspólnego kolędowania. W tym roku szkolnym nasza placówka realizuje dwa projekty czytelnicze – „Książki nigdy nie bywają w złym humorze” – dla dzieci młodszych i „Kto czyta książki żyje podwójnie” – dla starszych oddziałów. Do realizacji zadań projektowych zapraszamy rodziców, dziadków i wszystkie osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu czytelniczym i powiększyć grono czytających gości. Zapewniamy, że wizyta w bibliotece i spotkanie z młodym pokoleniem może być nie tylko nowym wyzwaniem, ale również niezapomnianym przeżyciem.
Zenona Cal i Adela Ozimek
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.