Radna Elżbieta Kasprzyszak została wybrana członkiem Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie. Obok radny Jerzy Wójcikiewicz. Fot. UMiG Strzelin
Strzelińscy radni zdecydowali o wyborze swoich przedstawicieli do Rady Społecznej przychodni. Kto będzie pełnił tę funkcję przez kolejne cztery lata?
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina radni zdecydowali o wyborze członków Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie na kadencję 2023-27. Przed rozpoczęciem dyskusji, przewodniczący Szałajko poinformował, że zwrócił się do Wojewody Dolnośląskiego i do klubów radnych z prośbą o informację, dotyczącą propozycji kandydatów. Z ramienia wojewody w Radzie Społecznej zasiądzie Joanna Zawłocka. Klub radnych Porozumienie Samorządowe zaproponował kandydaturę Magdaleny Siedlarz i Wojciecha Zielińskiego, Koalicja Obywatelska – Elżbietę Kasprzyszak, a klub radnych Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Bartkiewicza. Przed rozpoczęciem procedowania tej uchwały, głos zabrał mecenas, który stwierdził, że nie ma przeszkód prawnych, aby procedować uchwałę w zakresie powołania określonych przedstawicieli do rady społecznej bez konieczności wpisywania do projektu uchwały konkretnych nazwisk. Jego wypowiedź miała związek z uwagami radnego Kazimierza Kubisza w związku z pracami nad tą uchwałą w Komisji Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu. – To, co miało miejsce na posiedzeniu w dniu 21 lutego, to przyznam szczerze chyba w żadnej radzie w województwie dolnośląskim takich rzeczy nie było – mówił radny Kubisz.
Na ten temat pisaliśmy w 11 (1149) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Radni w strzelińskiej przychodni
jest rada społeczna. co to za twór prawny? do czego on ma służyć? jakie on ma kompetencje? czy to przejaw braku zaufania dla profesora raby czy też kolejne miejsca poboru diet dla żądnych władzy i pieniędzy egoistycznych miernot?jakie korzyści odnoszę ja jako klient przychodni z istnienia takiej rady społecznej? może ta rada odessie pienize z pzla na pensje pana profesora raby i na swoje apanaże i w tej sytuacji będą mnie leczyć tylko krzyżem albo strona z koranu n bo na inne cele już pieniędzy zabrakło?proponuje stworzyc jeszcze organ nadzorczy dla tej społecznej rady bo taka społeczna rada też może potrzebować zwierzchnika innego aniżeli burmistrz. ja proponuję siebie jako organ nadzorczy w stosunku do działań burmistrza i starosty. w ramach rozbudowy organów nadzorczych proponuje czesia na mojego nadzorcę. dla klientów już czasu i pieniędzy zabraknie ale nie szkodzi. i tak rozbudujemy przychdnię. wyjdzie niedużo. tak 30 000 zeta za metr kwadratowy . no ale to dobrze. to dobra baza dla tych nędznych zwyczajowych 10%. przychodnia to miś pod dowództwem misia koala. im droższy miś tym lepiej.
0

Przeczytaj również