Radny Paweł Laszczyński (w środku) chciał wiedzieć, ile wynosi zadłużenie gminy Strzelin. Fot. UMiG Strzelin

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina strzelińscy radni zdecydowali o emisji obligacji na łączną kwotę 14 mln 600 tys. zł.

Środki pozyskane z emisji obligacji komunalnych zostaną przeznaczone na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu, w związku z realizacją zadań majątkowych oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. W dyskusji nad uchwałą głos zabrał jedynie radny Paweł Laszczyński, który chciał wiedzieć, jakiej wysokości zadłużenie posiada obecnie gmina Strzelin. – Czy emisja obligacji zwiększy o 14 mln 600 tys. zł to zadłużenie czy ta kwota już jest w tym długu ujęta? – pytał radny Paweł Laszczyński. Odpowiedziała mu skarbnik Łucja Szczepańska. – Gmina Strzelin na dzień dzisiejszy posiada 75 mln zł zadłużenia. Zadłużenie w roku 2024 po emisji obligacji i spłacie zadłużenia planowanego na ten rok będzie wynosić 82 mln zł – mówiła. Po tym wyjaśnieniu odbyło się głosowanie. Radni Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciw, a radni z klubu Porozumienia Samorządowego i Koalicji Obywatelskiej za.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
Pani Pawnuk,a może tak wybudować jeszcze jeden pałac i basen,a co...?? Strzelinianie, pomożecie..??
4
Gravatar
spajker.
kto wyemitował obligacje to wiem. koto je jednak kupi?
82 miliony długo. ratusz 25 aquapark 40 milionów. gdyby nie te deficytowe luksusy to strzelin nie byłby zadłużony. gmina zachowuje sie jak jednosobowa firma budowlana pphu januszex export i miport. januszex przyjdzie do mnie na remont to musze mu moją wiertarkę i moje wiaderko pożyczyć no ale przyjechał on porsche chayenne w leasingu oczywiście.

6
Gravatar
Lucjan
Co tam zadłużenie. Ważne, że ratusz stoi
3
Gravatar
wiemy...
Dorcia kandyduje do UE.w doborowym towarzystwie:OK RĘG WYBORCZY NR 12 obejmuje obszar województwa dolnośląskiego i województwa opolskiego.

1. Krzysztof Śmiszek

2. Anna Kołodziej

3. Marta Stożek (Lewica Razem)

4. Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska

5. Paweł Kampa

6. Beata Moskal-Słaniewska

7. Robert Maślak

8. Dorota Pawnuk

9. Katarzyna Lubliniecka-Różyło

10. Arkadiusz Sikora

1
Gravatar
spajker.
towarzystwo doborowe. lgbt. wyglądu już brak ale ambicje i obwód pasa wzrastają w miare tego jak społeczeństwo toleruje patologie. prof. ryba potwierdzi. on zamiast leczyć się psychiatrycznie z narcyzmu wiekościowego to bawi sie ośrodkiem zdrowia. taki zoz to zabawka dla przerośniętego dziecka. taka ue to zabawka dla głęboko zakompleksionch osób.
no ale jest w tym nuta nadzieji. taki śmieszek z polski wyrucha tą ue fizycznie a ue wyrucha polske finansowo.

0

Przeczytaj również