– Czy możemy podać te kwoty do publicznej wiadomości czy to jest jakaś tajemnica? – pytał radny Zbigniew Bartkiewic

Strzelińscy radni nowej kadencji zdecydowali o wysokości wynagrodzenia burmistrz Doroty Pawnuk. Ile zarobi szefowa gminy? 

W poniedziałek, 6 maja, tuż po inauguracyjnej sesji nowej kadencji Rady Miejskiej Strzelina zwołano kolejne posiedzenie. W porządku obrad znalazła się m.in. uchwała w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia burmistrz Doroty Pawnuk, którą przedstawił przewodniczący Ireneusz Szałajko. Zgodnie z treścią uchwały, szefowa gminy może liczyć na maksymalne stawki, określone w ustawie i rozporządzeniu.

Czy możemy podać te kwoty do publicznej wiadomości czy to jest jakaś tajemnica? – pytał radny Zbigniew Bartkiewicz. – To nie jest tajemnica, bo kwoty są określone w rozporządzeniu i wynikają z widełek, które są określone. Nie jestem w stanie przytoczyć z głowy tych kwot, ale one są do ustalenia w akcie prawnym, także są jawne – odpowiedziała mecenas Barbara Kowalczyk.

W tej chwili nie jesteśmy chyba w stanie wyliczyć na szybko – dodał przewodniczący Ireneusz Szałajko. – Stawki, o których mowa w uchwale w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza Miasta i Gminy Strzelin, podane są zarówno w Ustawie o pracownikach samorządowych, jak i w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych – podkreślił sekretarz Kazimierz Nahajło.

Nad jaką kwotą głosujemy? Nie wiemy? – dopytywała radna Joanna Zawłocka. – Ja rozumiem, że możemy sobie zobaczyć, ale ludzie nas słuchają i chcieliby też wiedzieć – dodała. – Ta uchwała, która została przedstawiona będzie ogłoszona na BIP-ie i informacje dotyczące wyliczenia. Inne uchwały nie są podejmowane w kwotach, tylko w podstawach i rozporządzeniach, bo te rozporządzenia się zmieniają – przekonywał przewodniczący Szałajko.

Cały artykuł zamieściliśmy w 18 (1206) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również