Sołtysi z gminy Strzelin na pamiątkowym zdjęciu
Sołtysi z gminy Strzelin na pamiątkowym zdjęciu
Obchody Dnia Sołtysa stały się już tradycją. Również w gminie Strzelin nie zabrakło podziękowań i gratulacji dla przedstawicieli wiejskich samorządów. Zebrani zapoznali się z programem „Rodzina 500+” i zostali poczęstowani tortem.
Marcowe spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Burmistrz Dorota Pawnuk przywitała zebranych i złożyła sołtysom podziękowania za codzienny trud związany z pełnieniem tej bardzo odpowiedzialnej, społecznej funkcji. Obecni byli także kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Władysława Maturlak oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Strzelina Tomasz Głowacki.
Burmistrz zwróciła uwagę na sprawne realizowanie funduszu sołeckiego, a także na liczne działania integrujące mieszkańców sołectw. Sołtys to dzisiaj prawdziwy menedżer, który musi się dobrze orientować nie tylko w niełatwej samorządowej materii, ale przede wszystkim umieć współpracować z ludźmi, łagodzić konflikty oraz integrować mieszkańców w realizacji działań służących dobru wiejskiej wspólnoty.
Dziękując za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju sołectwa i całej gminnej społeczności, burmistrz życzyła sołtysom zdrowia, wytrwałości, satysfakcji oraz powodzenia w życiu osobistym. Poprosiła również o przekazanie podziękowań i najlepszych życzeń członkom rad sołeckich, którzy wspierają sołtysa w codziennej pracy.
W trakcie spotkania sołtysi zostali poczęstowani tortem. Spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń, a także integracji oraz poinformowania o programie „Rodzina 500+”. Wszyscy sołtysi otrzymali wnioski do rozdania w swoich sołectwach.UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również