Najpopularniejsza sędzia w Polsce Anna Maria Wesołowska złożyła wizytę w Strzelinie. Tym razem jednak nie na sali sądowej w celu przesłuchiwania świadków, a za sprawą konferencji nt. mediacji jako sposobu na porozumienie.
Specjalnym gościem była sędzia Anna Maria Wesołowska, która mówiła o roli edukacji prawnej w promowaniu mediacjiW sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja pn. „Mediacje sposobem na porozumienie”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyło ponad stu uczestników. Po powitaniu zebranych gości głos zabrała burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk.
- Tak naprawdę wszyscy jesteśmy życiowymi mediatorami w różnych aspektach naszego życia. Będąc rodzicami, godzimy zwaśnione dzieci. Będąc dorosłymi, musimy godzić zwaśnionych rodziców, sąsiadów, najbliższych. Nawet nie wiemy o tym, że jesteśmy w tym momencie mediatorami. Sama na swoim stanowisku robię to codziennie, nie mając praktycznie żadnego przygotowania w tym kierunku. Gmina niejednokrotnie jest tą trzecią stroną, kiedy trzeba rozstrzygnąć konflikt. Tematyka tej konferencji jest niezwykle ważna dla każdego – powiedziała.
W konferencji wzięło udział ponad sto osób
Cały artykuł dostępny jest tutajKomentarze   

cześ Permalink3 0 cześ
RE: Sędzia Anna Maria Wesołowska w Strzelinie
A co ta pani "sędzia" sobą reprezentuje???
2022-05-31 09:02 Cytować Zgłoś administratorowi
... Permalink2 -1 ...
RE: Sędzia Anna Maria Wesołowska w Strzelinie
Cytuję A:
I własnie dlatego nie korzystam z oferty SOKu. Nie mam ochoty by moje zdjęcie bez mojej zgody było w gazecie.Nie długo nie będzie można spokojnie przejść ulicą bo za każdym krzaczkiem będzie czaił się gazetowy fotograf. Koszmar!prawda !
2018-10-06 12:44 Cytować Zgłoś administratorowi
A Permalink1 -2 A
RE: Sędzia Anna Maria Wesołowska w Strzelinie
I własnie dlatego nie korzystam z oferty SOKu. Nie mam ochoty by moje zdjęcie bez mojej zgody było w gazecie.Nie długo nie będzie można spokojnie przejść ulicą bo za każdym krzaczkiem będzie czaił się gazetowy fotograf. Koszmar!
2018-10-02 23:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.