Po szeregu usterek i niedociągnięć nie ma już śladu. Teraz gmina Strzelin zacznie korzystać z wyremontowanych pomieszczeń budynku dworca PKP. Do nowej siedziby przenosi się strzelińska straż miejska.
W połowie maja gminie Strzelin oficjalnie przekazano klucze i pomieszczenia budynku nowego dworca PKP. Do tego czasu trwały prace porządkowe. Zgłoszono też uwagi związane z jakością wykonania niektórych robót, o czym informowaliśmy w lutym br. Wykonawca, na zlecenie inwestora, poprawił szereg usterek i niedociągnięć.
Przypomnijmy, że po podpisaniu listu intencyjnego z zarządem oddziału gospodarowania nieruchomościami Polskich Kolei Państwowych gmina Strzelin zadeklarowała, że po remoncie znaczna część budynku dworca będzie wykorzystywana na własne potrzeby. Pomieszczenia będą przeznaczone na realizację zadań publicznych, archiwum Urzędu Miasta i Gminy Strzelin, biura straży miejskiej w Strzelinie, biuro Komunikacji Zbiorowej, Inkubator Przedsiębiorczości oraz Centrum Informacji Turystycznej. Umowa zawarta została na czas określony, a dokładniej 5 lat.
Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk wyjaśniła, że, zgodnie z umową, od 1 czerwca gmina Strzelin przejmie ochronę dworca PKP. W związku z tym pracownik strzelińskiej straży miejskiej i monitoringu będzie też odpowiedzialny za zamykanie i otwieranie całego budynku.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.