Specjalista Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP w Strzelinie asp. sztab. Jacek Waś spotkał się z rodzicami uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzelinie. Przekazał informacje i uwagi dotyczące agresywnych zachowań i przemocy wśród młodzieży szkolnej.
Uczestnikami prelekcji byli rodzice uczniów PSP nr 3 w Strzelinie oraz nauczyciele i wychowawcy. Głównym celem spotkania było uświadomienie, jak ważną rolę odgrywają w wychowaniu swojego dziecka i jak ważne obowiązki ciążą na rodzicu, gdy nastąpi sytuacja kryzysowa.
Podczas prelekcji asp. sztab. Jacek Waś przekazał rodzicom w oparciu o przepisy prawa najważniejsze uwagi co do odpowiedzialności osób małoletnich i nieletnich. Omówił również zachowania dzieci, na jakie należałoby zwrócić uwagę w przypadku podejrzenia, że dziecko jest zagrożone demoralizacją. Ważne jest też stwierdzenie u niego przejawów przemocy i agresji wobec innych uczniów szkoły. W trakcie omawiania tematu przytoczono rodzicom przepisy prawne, z których jasno wynika, że dziecko pozostaje aż do pełnoletności pod władzą rodzicielską. W związku z tym, to rodzice obowiązani są troszczyć się o fizyczny i duchowy rozwój dziecka i przygotować je należycie do pracy w społeczeństwie.
Na koniec spotkania rodzice zadawali pytania dotyczące powiadomienia sądu i policji w przypadku zaistnienia zdarzenia z udziałem uczniów na terenie szkoły. Omówiono też procedury postępowania nauczycieli i metody współpracy szkoły z policją w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją.

Komentarze   

Ala Permalink2 +6 Ala
RE: Obowiązki rodzica w sytuacji kryzysowej
Rodzice obowiązani są troszczyć się o fizyczny i duchowy rozwój dziecka i przygotować je należycie do pracy w społeczeństwie. Zgadza się, ale w praktyce wygląda to tak: małe dziecko sadza się przed telewizorem, za chwilę kupuje mu się komputer i telefon koniecznie z dostępem do internetu i problem z głowy. Zastanawiam się jaki procent rodziców obecnych na spotkaniu przeczytało swemu dziecku książkę?
2019-06-21 18:28 Cytować Zgłoś administratorowi
alex Permalink1 +1 alex
RE: Obowiązki rodzica w sytuacji kryzysowej
Akurat to zdjęcie było zrobione w Szkole Podstawowej w Prusach.
2019-06-21 15:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.