Od kilku tygodni w części gminy Strzelin, w tym w Gęsińcu, prowadzone są prace związane z prowadzeniem nitki światłowodu z szerokopasmowym internetem. W związku z trwającymi pracami pojawia się jednak wiele pytań.
W skrócie można powiedzieć, że zadanie to obejmuje zaprojektowanie, wybudowanie i uruchomienie na terenie powiatu strzelińskiego szerokopasmowej sieci teleinformatycznej, zapewniającej mieszkańcom, instytucjom administracji publicznej oraz podmiotom gospodarczym z terenu wybranych miejscowości powiatu możliwość korzystania z szerokopasmowych usług teleinformatycznych.
Projekt ten obejmie między innymi budowę infrastruktury szerokopasmowej sieci teleinformatycznej w technologii FTTH, budowę węzłów sieci i uruchomienie urządzeń będących wyposażeniem węzłów. Wykonawca ma uruchomić sieci i urządzenia wraz z wykonaniem niezbędnych testów potwierdzających prawidłowe działanie.
Mimo tych ogólnych informacji, mieszkańcy mają wile pytań z tym związanych. Między innymi, kto może być podłączony, kiedy będą prowadzone podłączenia do domów i mieszkań, kto i na czyj koszt będzie je realizował?
Na te i inne pytania odpowiemy w jednym z kolejnych wydań Słowa. Wówczas porozmawiamy z osobami związanymi z projektem, które obecnie przebywają na urlopie.
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.