Niespełna 20 tys. zł kosztowało wydanie albumu fotograficznego z przyrodniczymi i architektonicznymi atrakcjami gminy Strzelin. Środki na ten cen pozyskano ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa działania „Gromnik”.
Do miłośników regionu i do turystów, odwiedzających ziemię strzelińską, trafi 500 egzemplarzy albumu. Wydawcą publikacji jest Strzelińskie Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju i SOK, a książka powstała w VEGA Studio Adv. Tomasz Müller z Kwidzyna.
Do przyszłych Czytelników albumu zwróciła się osobiście burmistrz. We wstępie do publikacji czytamy: „Nie mam wątpliwości, że ta publikacja jest świetną promocją gminy Strzelin, jej zabytków, pięknych miejsc oraz innych atrakcji. Już teraz niecierpliwie czekam na kolejne publikacje promocyjne przygotowane przez bardzo aktywne Strzelińskie Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju. Zachęcam do lektury. Dorota Pawnuk, Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin”.
Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że autorem tekstu dołączonego do fotografii jest Lech Pąchalski, a autorami zdjęć: Lech Pąchalski, Jan. J. Smarczewski, Anna Aries Baran, Zbigniew Chojęta i Katarzyna Woszczak. Wydawnictwo jest dwujęzyczne, polsko-angielskie. Autorką przekładu jest Ewa Androsiuk-Kotarska. Album będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.